اعتبار 3000 میلیاردی دولت برای ایجاد اشتغال ، 74 درصد دانشجویان علمی کاربردی گلستان دهه هشتادی هستند

به گزارش وبلاگ ماکارون، مشاور عالی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گلستان با اشاره به اختصاص اعتبار 3000 میلیاردی دولت برای ایجاد اشتغال گفت: دانشگاه علمی کاربردی برای اشتغال دانشجویان از آنان حمایت می نماید.

اعتبار 3000 میلیاردی دولت برای ایجاد اشتغال ، 74 درصد دانشجویان علمی کاربردی گلستان دهه هشتادی هستند

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ ماکارون، جواد فرهودی، مشاور عالی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی امروز در مراسم استقبال از دانشجویان جدید این دانشگاه در گلستان با بیان اینکه مزیت دانشگاه علمی کاربردی تکیه بر توانمندی ها است، اظهار کرد: دانشجویانی که در این دانشگاه تربیت می شوند بیشتر تکیه بر توانایی ها و مهارت ها دارند و دانشگاه علمی کاربردی برای پیاده سازی ایده ها و خلاقیت ها راه اندازی شده است.

فرهودی خاطرنشان کرد: در جهان بیش از 15 هزار زمینه شغلی وجود دارد که در ایران حدود 3 هزار شغل شناسایی شده است.

مشاور عالی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: رسالتی که دانشجویان علمی کاربردی برعهده دارند با رسالت دانشجویان نظری متفاوت است و دانشجویان علمی کاربردی برای فراگیری مهارت وارد این دانشگاه می شوند.

وی تأکید کرد: دانشجویان علمی کاربردی در طول تحصیل باید نسبت به زمینه های شغلی خود شناخت داشته باشند و دانشگاه برای تحقق این مهم از دانشجویان حمایت خواهد نمود و دولت نیز اعتبار 3 هزار میلیاردی را برای ایجاد اشتغال در بنگاه های مالی و تجاری در نظر گرفته است.

فرهودی خاطرنشان کرد: از بین 904 دانشجوی جدیدالورود دانشگاه علمی کاربردی گلستان 92 درصد آن ها متعلق به دهه 60 به بعد و 74 درصد آن ها متعلق به دهه 80 هستند که این یک مژده و رویکرد جدید برای دانشگاه علمی کاربردی محسوب می گردد.

وی با بیان اینکه دانشجویی که در دانشگاه علمی کاربردی تربیت می گردد باید آچار به دست و ماهر باشد، اذعان کرد: تورم نیروی تحصیلکرده در صف انتظار اشتغال به دلیل آن است که فارغ التحصیلان دانشگاه ها از لحاظ علمی توانا هستند، اما از لحاظ کارکرد هنوز زمینه ها و نقطه آغاز کار را بلد نیستند.

مشاور عالی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی 512 ساعت را به عنوان دوره های کارورزی و کاربینی می گذرانند، ابراز کرد: اساتید این دانشگاه در کنار مباحث نظری باید فنون و مهارت لازم را هم به دانشجویان آموزش دهند.

مشاور عالی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه مردم دیگر از مدرک گرایی خسته شدند، متذکر شد: متأسفانه در کشورمان مدارک دانشگاهی را بیشتر برای پرستیژ گرفتیم حال آنکه مهارت آموزی و فن مهم تر است.

وی به دانشجویان محصل در دانشگاه علمی کاربردی توصیه کرد راه اندازی بنگاه تجاری کوچک را از دوران دانشجویی کلید بزنند و تأکید کرد: دولت و دانشگاه علمی کاربردی نیز در نظر دارند از این بنگاه های شغلی حمایت نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اعتبار 3000 میلیاردی دولت برای ایجاد اشتغال ، 74 درصد دانشجویان علمی کاربردی گلستان دهه هشتادی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتبار 3000 میلیاردی دولت برای ایجاد اشتغال ، 74 درصد دانشجویان علمی کاربردی گلستان دهه هشتادی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید