کویر زیبای مصر، افسونی که رهایتان نخواهد کرد !

به گزارش وبلاگ ماکارون، داریم نزدیک میشیم به روزایی که با خیال راحت می تونیم سفر کنیم.

کویر زیبای مصر، افسونی که رهایتان نخواهد کرد !

سفری به شن ها و رمل های روان که کافیه یکبار ببینین تا برای همواره جذبش بشین و با دلتنگی منتظر روزهایی باشین که باز هم به این زیبایی ها سفر کنین و دراز بکشین روی رمل ها و خیره بشین به آسمان سرمه ای پر از ستاره که انقدر بهت نزدیک میشن حس می کنی با دراز کردن دستانت می تونی دونه دونه ستاره هارو بچینی و روی موهات بزاری.

هر بار که به کویر مصر سفر می کنم چیزی نمیبینم جز ماسه بادی و آسمانی رویایی که هنگام غروب یکپارچه سرخ میشن و به هم وصل میشن و حقیقتی جز این نیست که با تماشا این زیبایی ها هیچ چیز دیگه ای نمی تونه سرگرم کننده باشه و با تماشا همین آسمان و زمینه که می تونین تا نهایت یگانگی رو تجربه کنین و لذت ببرین.

شب های کویر

اولین چیزی که تو کویر مصر آدم هارو جذب می کنه شب های فوق العاده و آسمانی پر از مهتابی های روشن و درخشانه که چشم هر بیننده ای رو خیره می کنه. مخصوصا افرادی که اهل رصد هستن و علاقه زیادی به شناسایی ستاره ها دارن.

اگر کمی هم خوش شانس باشین می تونین ماه خیمه زده در آسمان کویر رو هم ببینین که خیمه زدن ماه به این صورته در برخی مواقع که قرص ماه کامل باشه دور ماه رو هلال زیبا و نورانی احاطه می کنه که وقتی ماه تو این حالت قرار بگیره، ماه خیمه زده است و طبق اعتقادات بومیان منطقه بعد از 3 روز از خیمه زدن باران آغاز به باریدن می کنه.

فقط کافیه تصور کنین.

تصور شب هایی رو که روی ماسه های نشستین و خیره شدین به آسمان های پر ستاره و آتیشی که کنارتون روشنه. همین آتیش محفل شمارو چندین برابر گرم می کنه و تو سکوتی که همه جا حکم فرماست برخی وقت ها شنیدن صدای نی اهالی می تونه آرامش خاصی رو بهتون بده. لذت گذروندن شب های کویر بی نظیر و رویاییِ و حتما باید این زیبایی هارو از نزدیک لمس کنین تا متوجه شاهکارهای خلقت باشین. تنها مهمان مردمان کویرنشین هم همین ستاره ها هستن. سکوتی که تو شبها حکفرما میشه و آسمان پر از ستاره باعث میشه که فکر هر شخصی رو درگیر کنه و لذت بخش باشه.

ساختار بناها

ساختمان های کاهگلی کویر مصر سراسر زیباییه و معماری ساختمان ها همان معماری اصیل و سنتی ایراینه که بدون تجهیزات سرمایشی، تحمل تابستان های گرم کویر رو برای اهالی ممکن می کنه. البته به هیچ وجه پیشنهاد نمیشه که برای سفر فصل تابستون رو انتخاب کنین چون برترین زمان برای سفر به کویر مصر فصل زیبای پاییزه. مصر، عروسان و چوپانان ازجمله آبادیهای کویراین منطقه هستن. مصر و مزارع اطرافش، با بافتی مسطح درست مثل جزیره ای بهشت گونه میان دریایی ازماسه قراردارن. پوشش گیاهی خاص مصر زیبایی شگفت انگیزی داره که باید از نزدیک شاهدش باشین.

برای تماشا ستاره ها روی رمل ها بشینین و بدون اینکه متوجه گذر زمان باشین ساعت ها به آسمان خیره بشین و با تمام وجودتون لذت ببرین. افسون آسمان کویر مصر تا انتها عمرتون، بارها و بارها شما رو به سمت خودش می کشه.

و جا داره که باز یادآوری کنم کویر کسی رو که یکبار گرفتار افسونش شده باشه دیگه هیچوقت رها نمی کنه.

منبع: همگردی

به "کویر زیبای مصر، افسونی که رهایتان نخواهد کرد !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کویر زیبای مصر، افسونی که رهایتان نخواهد کرد !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید