انتقاد از تمرکز بودجه اعتیاد در بخش درمان معتادان متجاهر

به گزارش وبلاگ ماکارون، معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با انتقاد از اینکه عمده بودجه اختصاص یافته به حوزه اعتیاد در بخش درمان معتادان متجاهر متمرکز شده است، اختصاص بودجه به حوزه پیشگیری را اثربخش تر دانست.

انتقاد از تمرکز بودجه اعتیاد در بخش درمان معتادان متجاهر

مجید رضازاده در گفت وگو با وبلاگ ماکارون، با بیان اینکه بودجه درمان اعتیاد سال جاری نیز مانند گذشته رشد داشته است، گفت: با این حال مبلغی که در این حوزه به آن احتیاج داریم بیش از این مبالغ است. باید بودجه مورد احتیاج با توجه به افزایش هزینه ها در نظر گرفته گردد تا بتوانیم بیشتر در حوزه پیشگیری اقداماتی انجام دهیم.

وی اضافه نمود: یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که به رغم اینکه پیشگیری اثربخش تر است و با هزینه های کمتر شاهد عملکرد بهتری خواهیم بود، اما چون شرایط درمان معتادان به ویژه معتادان متجاهر هم از نظر مردم و هم از نظر مسئولان در اولویت است، به همین دلیل عمده بودجه به این بخش اختصاص پیدا می نماید.

معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور در ادامه توضی داد: اما به نظر ما بهتر است که این موضوع تعدیل گردد و بیشتر از چیزی که الان وجود دارد به حوزه پیشگیری، بودجه اختصاص دهیم، این درحالیست که الان بیشتر روی درمان و به ویژه درمان معتادان متجاهر تمرکز شده است.

رضازاده با تاکید بر اینکه درمان معتادان متجاهر نسبت به درمان افراد داوطلب اثربخشی کمتری دارد، ادامه داد: همچنین درمان افراد داوطلب هم نسبت به پیشگیری اثربخشی کمتری دارد.

وی در خاتمه گفت: برای افزایش میزان بودجه پیشنهادی از سوی دولت برای حوزه اعتیاد نیز باید با دولت و سازمان برنامه و بودجه رایزنی کنیم که این کار را شروع نموده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتقاد از تمرکز بودجه اعتیاد در بخش درمان معتادان متجاهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد از تمرکز بودجه اعتیاد در بخش درمان معتادان متجاهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید