تمجید AFC از سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران

به گزارش وبلاگ ماکارون، در حالی که تیم ملی فوتبال بانوان ایران برای اولین بار در مسابقات جام ملت های حضور پیدا می نماید، مریم ایراندوست سرمربی تیم ملی فوتبال زنان مطرح کرد که نه تنها باید در زمان بازی پیروز شویم باید تصورات خود را در این رقابت ها تغییر دهیم. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره چگونگی رسیدن ایران به جام ملت ها و آینده فوتبال بانوان کشورمان پرداخت.

تمجید AFC از سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران

در این گزارش آمده است:

برای بسیاری این داستان تنها حس خوبی از فرایند انتخابی جام ملت ها بود اما برای ایراندوست صعود به جام ملت ها اوج دوره زندگی و کار او محسوب می گردد.

تیم ملی فوتبال بانوان ایران زمانی که در مسابقات مقدماتی 2021 تاشکند ازبکستان شرکت کردند، در رنکینگ هفتاد و دوم دنیا قرار داشت و هرگز راهی جام ملت ها نشده بود.

آنها در طول این سال ها برای صعود به جام ملت های آسیا 2010، 2014 و 2018 کوشش کردند اما شکست خوردند اما روحیه و عملکرد آنها در مسابقات ازبکستان سبب شد تا صلاحیت تاریخی برای آنها به ارمغان آورد و منظره فوتبال زنان ایران را تغییر دهد.

مریم ایراندوست در این خصوص مطرح کرد: از نتایج بدست آمده در مسابقات ازبکستان و صعود به جام ملت ها، راضی ترین فرد روی کره زمین هستم. از نظر فنی، تیم ما جای زیادی برای پیشرفت دارد و کوشش می کنیم این نواقص را در اردوهای آماده سازی خود رفع سازیم تا در آینده در شرایط بهتری باشیم و نقاط ضعف خود را به حداقل برسانیم.

وی اضافه نمود: همه می دانند که از زمان تشکیل تیم فوتبال بانوان ایران مدت زیادی نمی گذرد و ما نمی توانیم همه کاستی ها و مسائل را در مدت کوتاهی رفع کنیم اما باید بگویم که همه کوشش می کنیم تا مسائل را رفع کنیم.

واضح است که فوتبال زنان ایران گام های فوق العاده ای برداشته است، به ویژه زمانی که مریم، دختر نصرت ایراندوست، بازیکن و مربی سابق ایرانی به این موضوع فکر می نماید که این گام ها از کجا شروع شده است.

ایراندوست با اشاره به اینکه قورمه سبزی غذای محبوب ایرانی است، گفت: در این 42 سال بارها از من پرسیده اند که چرا یک دختر باید فوتبال بازی کند و بهتر است قورمه سبزی بپزد. آیا باور می کنید که از قورمه سبزی متنفرم و دیگر آن را نمی خورم؟ دیگر نیازی نیست که بگویید ما کی هستیم زیرا همه ایرانی ها فیلم ها و عکس های ما را دیده اند و مطمئنم همه ما را می شناسند.

شایستگی تیم ملی فوتبال بانوان در کشور فوتبالدوست ایران بیشتر شده است اما اگر منظره بلندمدت ایراندوست بخواهد محقق گردد، تنها یک داستان بزرگ تر شروع می گردد.

ایراندوست مطرح کرد: وقتی تیم ایران در بین 12 تیم برتر آسیا قرار می گیرد و در مهم ترین مسابقات آسیایی حضور می یابد، تأثیر مثبتی بر روی فوتبال بانوان ایران خواهد گذاشت. انتظار دارم با برنامه ریزی مناسب، تیم های ملی بانوان کشورمان در رده های سنی دیگر ساماندهی شوند و برنامه ای پنج ساله برای رشد و توسعه فوتبال بانوان اجرا گردد.

وی اضافه نمود: در صورت تداوم حمایت های فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و مردم ایران، به شما قول می دهم تا پنج سال آینده به جام دنیای فوتبال بانوان صعود کنیم.

لازم به شرح است، جام ملت های فوتبال زنان آسیا از 30 دی تا 17 بهمن با حضور 12 تیم به میزبانی هند برگزار می گردد. تیم های اول و دوم هر گروه و 2 تیم برتر از میان تیم های سوم گروه ها به مرحله بعدی مسابقات صعود می نمایند. تیم ملی فوتبال بانوان ایران که برای نخستین بار سهمیه حضور در این مسابقات را به دست آورده، در گروه اول با هند، چین و چین تایپه هم گروه است.

برنامه مسابقات تیم ملی بانوان ایران در مرحله گروهی به وقت تهران:

پنجشنبه 30 دی ساعت 17:30، ایران - هند

یکشنبه 3 بهمن ساعت 13:30، ایران - چین

چهارشنبه 6 بهمن ساعت 17:30، ایران - چین تایپه

منبع: خبرگزاری مهر

به "تمجید AFC از سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمجید AFC از سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید