حمایت 78 درصدی مردم پاکستان از اجرای طرح قرنطینه عمومی

به گزارش وبلاگ ماکارون، موسسه نظرسنجی گالوپ در تازه ترین تحقیق خود پیرامون بیماری کرونا گفت: 78 درصد مردم پاکستان از اقدام دولت برای قرنطینه عمومی حمایت کردند.

حمایت 78 درصدی مردم پاکستان از اجرای طرح قرنطینه عمومی

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ ماکارون به نقل از جیو تی وی، موسسه نظرسنجی گالوپ به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه های آمار در جهان بیان نمود: 78درصد از مردم پاکستان با اجرای طرح قرنطینه عمومی موافق هستند.

گزارش ها حاکی است مردم پاکستان اقدامات دولت فدرال و دولت های ایالتی نیز علیه کرونا را قابل قبول دانسته و به آن مهر تائید می زنند.

این موسسه بیان نمود: بیشترین میزان رضایت مردمی از اقدامات دولت در خیبرپختونخوا گزارش شده و 90 درصد مردم این ایالت از اقدامات دولت راضی هستند.

18 درصد مردم پاکستان نیز معتقدند که دولت نتوانسته به خوبی از آنها مقابل گسترش بیماری کرونا حمایت کرده و طرح قرنطینه عمومی را به اجرا برساند.

گالوپ تاکید کرد: میزان فهم مردمی نسبت به کرونا از یک ماه گذشته 15 درصد افزایش یافته است و مردم پاکستان درک بهتری از این بیماری پیدا کرده اند.

75 درصد مردم پاکستان معتقدند که به صورت مستقیم در معرض بیماری کرونا قرار دارند و نمی توانند نگرانی خود بابت این مساله را پنهان کنند.

همچنین 75 درصد مردم پاکستان امیدوارند معضل کرونا طی 2 ماه آینده به صورت کامل حل شده و کشور از وضع نیمه تعطیلی خارج شود.

52 درصد از مردم پاکستان نیز ضمن خود قرنطینگی حتی حاضر به حضور در برخی مساجد که نماز جمعه در آنها (طی این مدت) برگزار می شده نشده اند.

68 درصد از مردم پاکستان معتقدند که افراد پیرامون آنها با اصول پیشگیری از بیماری کرونا آشنا هستند و اقدامات بهداشتی موثر را انجام می دهند.

گفتنی است در حال حاضر بیش از 4 هزار پاکستانی به کرونا مبتلا شده اند و این بیماری جان 57 نفر را نیز در این کشور گرفته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "حمایت 78 درصدی مردم پاکستان از اجرای طرح قرنطینه عمومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت 78 درصدی مردم پاکستان از اجرای طرح قرنطینه عمومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید