هشدار سگ رباتیک درباره کرونا

به گزارش وبلاگ ماکارون، محققان چینی برای اعلام هشدارهای لازم درباره بیماری کووید-19 به افراد ساکن در منطقه ها مسکونی مختلف، از سگ های رباتیک یاری گرفته اند.

هشدار سگ رباتیک درباره کرونا

به گزارش وبلاگ ماکارون و به نقل از نیویورک پست، در شرایط اخیر که ویروس کرونا در تمام دنیا سرک کشیده و افراد بسیاری به علت ابتلا به این ویروس خطرناک جان خود را از دست داده اند، استفاده از ربات ها می تواند راه چاره خوبی برای انجام امور باشد.

دانشمندان تا به امروز سگ های رباتیک مختلفی را توسعه داده اند که هر کدام از آنها قابلیت های متنوعی دارند و می توانند کارهایی مانند گشت زنی در مرزها تا یاری به پلیس ها در گرفتن گروگان گیرها را انجام دهند. پیش از این دویدن، پریدن و حرکات جالب سگ های رباتیک را دیده ایم، اکنون یک سگ رباتیک، با حمل یک بلندگو اقداماتی که افراد باید در دوران شیوع کرونا انجام دهند را به آنها گوشزد نموده است.

از زمان شیوع کووید-19 در دنیا کشورهای مختلف از رباتها برای کارهای مختلفی یاری گرفته اند. طی این مدت ربات های بسیاری برای انجام کارهای مختلف توسعه داده شده اند که می توان به سگ های رباتیک برای مقابله با کروناویروس در فروشگاه بانکوک، ربات ارسال محصولات در واشنگتن یا یک ربات همیار پرستار در یک بیمارستان در بلژیک که تب افراد را می سنجد و وظیفه ارسال دارو به بیماران را بر عهده دارد، اشاره نمود. حال در چین از آنها برای هشدار به افراد استفاده نموده اند.

اخیرا چینی ها با تعبیه یک بلندگو بر روی یک سگ رباتیک از او برای اعلام اقدامات ایمنی لازم در هنگام شیوع بیماری کووید-19 استفاده نموده اند. این سگ رباتیک با گشت زنی در یک محله مسکونی در شرق چین کارهایی را که افراد می بایست در طول بیماری انجام دهند، اعلام نموده است.

این ربات در حین گشت زنی در یک منطقه مسکونی عبارت هایی مانند ماسک بزنید، دست هایتان را مکرر بشویید، دمای بندتان را چک کنید و بعضی اقدامات ایمنی لازم را به صورت بلند اعلام می کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هشدار سگ رباتیک درباره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سگ رباتیک درباره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید