می خواستم جواد جدید خلق کنم!

به گزارش وبلاگ ماکارون، محمدرضا رهبری که در شب های رمضان سریال بچه مهندس 4 با بازی او از تلویزیون پخش می شود و جایگزین روزبه حصاری ـ بازیگر اصلی فصل گذشته ـ شده است، می گوید فصل های قبلی سریال را ندیده، زیرا فکر نمی کرده است، روزی در این سریال بازی کند. او همچنین عنوان می کند که از قضاوت زودهنگام برخی از مخاطبان سریال نسبت به تغییر نقش جواد جوادی ناراحت است.

می خواستم جواد جدید خلق کنم!

به گزارش وبلاگ ماکارون، محمدرضا رهبری ـ بازیگر سریال بچه مهندس 4 ـ در گفت وگویی تلویزیونی با بیان اینکه فصل های قبل این سریال را ندیده است، در این زمینه توضیح داد: فصل های قبل را ندیده ام؛ البته نه اینکه اصلا نبینم، بخش هایی از آن را دیدم زیرا سر کار بودم و اصلا فکر نمی کردم روزی بچه مهندس را کار کنم. در فضای مجازی بازی ها را دیدم اما خیلی تماشا نکردم تا تقلید نکنم و یک جواد جوادی جدید را خلق کنم.

بازیگر نقش جواد جوادی در سریال بچه مهندس 4 سپس یادآور شد که در ابتدا قرار نبوده است او این نقش را بازی کند و قرار بوده که همان بازیگر اصلی مقابل دوربین برود. او در این زمینه افزود: اما دو روز مانده به فیلمبرداری با من تماس گرفتند و من رفتم دفتر با آقای سعدی صحبت کردم و به توافق رسیدیم. وقت نشد فیلم نامه را بخوانم. وقتی کات می دادند من می رفتم قسمت های بعدی را می خواندم. با این همه فکر می کنم خدا را شکر جواد جوادی باورپذیر شده است.

او درباره شباهت های شخصیت جواد جوادی با خودش گفت: جوادی یک شاخصه ها و تعریفی دارد؛ یک شخصیت معصوم و مظلومی است که سعی می کند به همه کمک کند؛ من هم در زندگی سعی می کنم به همه کمک کنم و همیشه در زندگی ام از اینکه کسی را ناراحت کنم واهمه داشته ام.

رهبری افزود: برخی ها می گویند شخصیت جواد عوض شده است و چرا انقدر عصبی است. همه الان می دانند که جواد تومور دارد و یکی از علائم تومور، تغییر شخصیت و عصبی شدن شخص است.

این بازیگر در پاسخ به این سوال که اگر جای تهیه کننده یا کارگردان بود خودش را برای نقش جوادی انتخاب می کرد یا نه؟ گفت: بله؛ صد درصد انتخاب می کردم؛ البته گزینه های دیگری هم بود و بازیگرانی سرشناس تر از من بودند. برخی می گویند آقای کاوری دوستش را آورده است اما اولین بار است که با آقای سعدی و کاوری کار می کنم.

رهبری در ادامه با ابراز ناراحتی از واکنش و قضاوت برخی از مخاطبان نسبت به تغییر بازیگر نقش اصلی، قبل از شروع پخش سریال بچه مهندس، گفت: بازیگر قبلی به هر دلیلی به توافق نرسید و من به جایش آمدم. ناراحت بودم که چرا برخی قبل از اینکه کار پخش شود و بازی مرا ببینند، قضاوت می کردند. ما کار را باید به ماه مبارک رمضان می رساندیم و خیلی دیر کار را شروع کردیم. دو شیفت کار می کردیم. عوامل عوض می شدند فقط من، کارگردان و یکی ـ دو تا بازیگر دیگر در دو شیفت ثابت بودیم. گاهی چون لوکیشن دور بود همان جا می ماندم و می خوابیدم و گاهی چند روز نمی توانستم حمام بروم. آقای کاوری ریسک کردند زیرا مردم جواد جوادی را با بازیگر قبلی پذیرفته بودند و این ریسک بزرگی بود اما خدا را شکر فکر می کنم جواب داد.

او با یادآوری خاطره ای از یک سکانس سریال بچه مهندس مطرح نمود: ما در سکانسی به خانه بچه های آسمانی به مشهد رفتیم. حین فیلمبرداری در آنجا دو کودک آمدند و یکی گفت عمو جواد می شود خواهش کنم با من عکس بیندازید؟ کودک دیگر گفت فکر نمی کنم عمو جواد الان با تو عکس بیندازد زیرا اگر با تو عکس بندازد داستان لو می رود. خیلی برایم جالب بود که یک کودک آنقدر درکش بالاست و می داند چه اتفاقی می افتد. این بچه ها کسی را ندارند. فقط خدارا دارند امیدوارم مسوولان بیشتر به آن ها اهمیت دهند.

این بازیگر درباره دشواری ها و نگرانی هایی که کرونا برایشان داشته است نیز گفت: هر روز هنروران و بازیگران جدید می آمدند و همیشه در فضای باز نبودیم؛ و بیشتر لوکیشن ها در فضای بسته سالن یا اتاق، فیلمبرداری می شد اما همیشه از ما تست می گرفتند.

بازیگر سریال بچه مهندس همچنین با بیان اینکه مادربزرگش را به خاطر کرونا از دست داده است، به درخواست مخاطبان در فضای مجازی درباره برگزاری امتحانات اشاره و مطرح نمود: این روزها پیام های زیادی از دانش آموزان کشورمان دریافت می کنم که از من می خواهند صدایشان را به مسوولان برسانم تا امتحانات پایان سال را کنسل کنند. من سه ـ چهار ماه قبل، مادربزرگم را به دلیل ابتلاء به کرونا از دست دادم. از دست دادن عزیزی که بزرگ تر و سایه سر است را با هیچ چیز نمی توان جبران کرد. به این جوانان و نوجوانان حق می دهم، زیرا با تمام وجودم این درد را درک کرده ام.

رهبری که مهمان برنامه دست در دست شبکه دو سیما بود، در ادامه درباره نحوه ورودش به عرصه بازیگری، با بیان اینکه در ابتدا به عنوان مجری به مخاطب تلویزیون معرفی گشت، مطرح نمود: من را بیشتر به عنوان بازیگر می شناسند اما ورودم به تلویزیون با اجرا بوده است. سال 84 با اجرا به مخاطب معرفی گشتم. از کودکی عاشق بازیگری بودم. تمام تئاترهای مدرسه را خودم کارگردانی می کردم، می نوشتم و بازی می کردم. بعد از مسابقه ایران و استرالیا که با انتخاب رشته من همزمان شده بود، جوگیر شدم که ورزش را دنبال کنم. پدرم هم معتقد بود بازیگری امنیت شغلی ندارد. در فوتبال پیروز بودم اما یک تصادف باعث شد کشکک زانوی من بشکند و بعد فوتبال را برای همیشه کنار بگذارم. برای بازیگری، کلاس های آقای تارخ را گذراندم و بعد در دانشکاه تغییر رشته دادم و بازیگری خواندم. خوشحالم که این رخ داد آن موقع که تصادف کردم خیلی ناراحت شدم اما الان می فهمم که خدا دوستم داشت.

او افزود: حدودا 18 سال است که در سینما و تلویزیون بازی می کنم و در بیش از 50 پروژه بازی کرده ام و پنج ـ شش اجرای تلویزیونی داشته ام. دو تا از این پروژه ها روی من تاثیر فوق العاده ای گذاشت؛ اولی میوه ممنوعه و الان بچه مهندس4 و همین طور فیلم سینمایی بهت کار آقای عباس رافعی.

این بازیگر در پایان درباره اینکه تا به امروز در زندگی حرفه ای اش مرتکب اشتباه شده است یا نه؟ توضیح داد: من به عنوان یک بازیگر حتما اشتباه هم کرده ام. ما امنیت شغلی نداریم و گاهی ممکن است پیشنهادی به خاطر شرایط مالی برایمان وسوسه انگیز باشد زیرا ما مثل کارمندان دستمزد ثابت نداریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "می خواستم جواد جدید خلق کنم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "می خواستم جواد جدید خلق کنم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید