نخبگان می توانند تحول آفرین باشند ، استان بوشهر ویژگی های خاص نخبگانی دارد

به گزارش وبلاگ ماکارون، خبرنگاران/بوشهر معاون نخبگان و سرآمدان بنیاد ملی نخبگان کشور گفت: نخبگان می توانند تحول آفرین باشند و خوشبختانه در استان بوشهر چنین افرادی را داریم که برای کشور گنجینه هستند.

نخبگان می توانند تحول آفرین باشند ، استان بوشهر ویژگی های خاص نخبگانی دارد

دکتر آریا الستی در آیین تودیع و معارفه رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با بیان اینکه پیشرفت در گرو حضور نخبگان است، اضافه نمود: با نگاه نخبه پروری و جذب نخبگان می توان زمینه های توسعه و پیشرفت جامعه را هموار کرد.

وی تاکید نمود: اگر می خواهیم در کشورمان به سمت اهداف متعالی که انقلاب اسلامی برای ما تعریف نموده برویم باید کاری کنیم تا نخبگان در بطن جامعه زاییده و پرورش داده شوند.

به گزارش وبلاگ ماکارون، معاون بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اهمیت توجه به جامعه تخصصی اظهار کرد: نخبگان می توانند تحول آفرین باشند و خوشبختانه در استان بوشهر چنین کسانی را داریم که برای کشور گنجینه هستند.

این مسئول اعلام کرد: چه بسا اگر زمینه های رشد و پرورش نخبگان را فراهم کنیم از مهاجرت نخبگان پیشگیری شده و بتوان از ظرفیت آنان استفاده بیشتری کرد.

الستی با اشاره به ضرورت تعامل بین بخشی گفت: با هماهنگی و تعامل، ایجاد حلقه اتصال بین جامعه و نخبگان و زمینه سازی برای اتفاقاتی که باید در حوزه اثرگذاری نخبگان رخ دهد می توان کاری کرد تا از ظرفیت و توان نخبگان استفاده بیشتری کرد.

وی گفت: استان بوشهر بر مبنای مطالعات ما در حوزه اقلیم شناسی ویژگی های خاص نخبگانی دارد، البته عقب افتادگی هایی وجود دارد اما در چند دهه گذشته ظرفیت های نخبگانی ویژه ای در این استان به وجود آمده است.

معاون نخبگان و سرآمدان بنیاد ملی نخبگان توضیح داد: در مبحث تدوین اسناد توسعه دانش بنیان، استان بوشهر اولین استان است و قرار شده که سند توسعه استان بوشهر به عنوان نمونه در اختیار استان های دیگر قرار بگیرد.

به گزارش وبلاگ ماکارون، در این آیین با تقدیر از کوشش های رضا آذین رئیس پیشین بنیاد نخبگان استان بوشهر؛ الله کرم اخلاقی به عنوان رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر معرفی گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نخبگان می توانند تحول آفرین باشند ، استان بوشهر ویژگی های خاص نخبگانی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخبگان می توانند تحول آفرین باشند ، استان بوشهر ویژگی های خاص نخبگانی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید