ویژگی های مهم کابینت مدرن از نگاه آکس چوب

به گزارش وبلاگ ماکارون، یکی از مهم ترین ارکان که در زیبایی و جذابیت یک آشپزخانه نقش دارند، کابینت های آن است. استفاده از کابینت های شیک و مدرن که متناسب با دکوراسیون خانه و آشپزخانه شما باشد، زیبایی منزل شما را دو چندان خواهد نمود.

ویژگی های مهم کابینت مدرن از نگاه آکس چوب

با توجه به دو سبک رایج دکوراسیون، می توانید از سبک مدرن و یا سبک کلاسیک و سنتی در انتخاب کابینت بهره ببرید. دکور آشپزخانه ، باید متناسب با سبک چیدمان منزل انتخاب گردد؛ رعایت اصل هماهنگی، تناسب و هارمونی، قانون مهمی است که به منزل شما جلوه و ظاهر ویژه ای می بخشد.

معمولا افرادی که به دکوراسیون اشرافی و سلطنتی علاقمند است و البته خانه هایی عظیم و دلباز دارند، به سبگ کلاسیک روی می آورند و در مقابل، افرادی که زیبایی را در سادگی می بینند و یا منازل آن ها کوچک و مینیمال است، ترجیح می دهند از سبک مدرن استفاده نمایند. با توجه به زندگی امروز و گرایش افراد به مدرنیته، کابینت مدرن ، از اقبال بیشتری نزد سلایق امروزی برخوردار است و هواداران بیشتری دارد.

کابینت مدرن چیست و به چه آشپزخانه ای مدرن گفته می گردد؟

به آشپزخانه ای مدرن گفته می گردد که اجزای آن مدرن باشد و البته همان طور که قابل حدس است، منظور جنبه دکوراتیو و سیمای ظاهری آن است نه کیفیت لوازم و وسایل! در آشپزخانه مدرن، باید از کابینت مدرن، خطوط صاف و طراحی ساده استفاده نمود. در سبک مدرن، تزئینات و جزئیاتی که جنبه زیبایی دارند، به حداقل ممکن می رسند و در واقع، زیبایی، همان سادگی و متانت نهفته در سادگی است.

کابینت مدرن معمولا در ساده ترین حالت ممکن دیده می گردد و حتی در بسیاری موارد، بدون دستگیره نیز طراحی می گردد تا سادگی در آن، به اوج خود برسد. از دیگر ویژگی های کابینت مدرن، ارتفاع بلند کابینت هاست که معمولا از سبک کلاسیک کشیده تر و بلندتر است. بلندی کابینت های مدرن، معمولا به حدی است که فاصله کمی تا سقف دارد و یا ممکن است به شکل یکسره تا سقف امتداد داشته باشد.

در سبک کابینت مدرن، ما شاهد کابینت های یکسره و سوپری نیز هستیم. این کابینت ها به طور کامل از زمین تا سقف امتداد دارند و در مواردی که بسیار ساده باشند، مانند دیوار آشپزخانه به نظر می رسند و تنها شکاف مابین کابینت ها، به چشم بیننده می رسد.

از دیگر ویژگی های کابینت مدرن، استفاده از رنگ های روشن و براق است؛ البته هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و شما می توانید از رنگ های شاد و پرانرژی نیز بهره ببرید، اما معمولا در سبک مدرن، رنگ های روشن، صندلی ویژه ای و خاص دارند.

انواع کابینت مدرن

به دلیل آنکه کابینت مدرن، ساده است و پیچیدگی چندانی در ظاهر ندارد، متریال تشکیل آن می تواند بسیار متنوع باشد. برای ساخت این کابینت، از ام دی اف، ممبران، چوب، فلز و ... استفاده می گردد.

کابینت ام دی اف، رایج ترین کابینتی است که در آشپزخانه های امروزی بکار می رود و عمده ترین دلیل آن، قیمت مناسب و راحتی ساخت آن است. ام دی اف، متریالی انعطاف پذیر است که به راحتی برش می خورد و ساخته می گردد؛ بنابراین انواع طرح ها و شکل های کابینت آشپزخانه را از طریق آن می توان طراحی کرد.

کابینت هایگلاس، یکی دیگر از زیباترین انواع کابینت آشپزخانه است که به دلیل درخشندگی و سطح صاف و شفافی که دارد بسیار پرطرفدار است. کابینت هایگلاس، خصوصا در رنگ های روشن مانند سفید، بهترین متریال برای آشپزخانه های کوچک است زیرا به دلیل سطح صیقلی که دارد، نور را به محیط بازتاب می دهد و باعث می گردد که فضای آشپزخانه عظیمتر و دلبازتر به نظر برسد.

به دلیل آنکه کابینت هایگلاس و کابینت ام دی اف، دو نوع بسیار پرطرفدار کابینت مدرن هستند، بسیاری از طراحان امروزی، از ترکیب این دو در آشپزخانه استفاده می نمایند و در واقع، تلفیقی از دو را بکار می برند. آشپزخانه های تلفیقی جذابیت و تنوع بیشتری دارند و حتی می توان از چوب نیز به جای ام دی اف، در کنار کابینت هایگلاس استفاده نمود تا بر وزن و وقار آشپزخانه افزوده گردد. در آشپزخانه های تلفیقی، از رنگ های تیره و روشن در کنار همدیگر استفاده می گردد تا از تضاد رنگی بین آن، به نفع زیبایی، بهره گرفت.

سخن آخر:

آنچه در طراحی کابینت آشپزخانه حائز اهیمت است، ایجاد هارمونی و هماهنگی است؛ هماهنگی چه در رنگ و چه در سبک و مدل، در تمام اجزای دکوراسیون منزل شما باید جریان داشته باشد. بدون وجود هماهنگی، اجزای منزل شما هر چند هم که زیبا و خاص باشند، نازیبا جلوه خواهند کرد.

آکس چوب ، با چندین سال سابقه در زمینه ساخت و فراوری انواع کابینت مدرن و کابینت کلاسیک، یکی از پیشگامان صنعت کابینت ایران می باشد. برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر، از شما دعوت می گردد، به صفحه اصلی آکس چوب مراجعه فرمایید.

از همراهی شما با این محتوا سپاسگزاریم.

منبع: اقتصادنیوز

به "ویژگی های مهم کابینت مدرن از نگاه آکس چوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژگی های مهم کابینت مدرن از نگاه آکس چوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید