آغاز طرح پیشگیری از ابتلا به کرونا در میان کارتن خواب های معتاد

به گزارش وبلاگ ماکارون، رئیس سازمان بهزیستی کشور از آغاز طرح پیشگیری از ابتلا به کرونا در میان کارتن خواب های معتاد در پاتوق ها و اختصاص 9 میلیارد تومان برای اجرای این طرح خبر داد.

آغاز طرح پیشگیری از ابتلا به کرونا در میان کارتن خواب های معتاد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ماکارون، وحید قبادی دانا در جمع وبلاگ ماکارون اظهار کرد: طرح پیشگیری و مراقبت از بیماری کرونا در افراد بی خانمان و کارتن خواب های مصرف کننده مواد از امروز 25 اسفند در سراسر کشور آغاز می شود؛ این طرح، باعث کاهش شیوع این بیماری در این افراد که عمدتاً به علت سوء تغذیه دچار کاهش ایمنی در بدن هستند و در ارتباط با ابتلاء به بیماری کرونا هستند، خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین این طرح باعث کاهش خطر ابتلاء ویروس به عامه مردم خواهد شد چرا که این افراد در سطح جامعه و شهر حضور دارند؛ این طرح با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر اختصاص 9 میلیارد تومان اجرا می شود که از این رقم 4 میلیارد و 500 میلیون تومان از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین 4 میلیارد و 500 میلیون تومان توسط سازمان بهزیستی پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی ادامه داد: در خلال این طرح آموزش و آگاهی بخشی به افراد بی خانمان و کارتن خواب مصرف کننده مواد درباره بیماری کرونا به آن ها داده خواهد شد، همچنین آموزش های لازم برای رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری به آن ها ارائه خواهد شد همچنین بسته های بهداشتی اعم از مواد ضدعفونی کننده، ماسک ودستکش تحویل آن ها خواهد شد.

قبادی دانا اضافه کرد: غربالگری علامت این افراد در محل های تجمع و پاتوق های آن ها صورت خواهد گرفت و افرادی که دارای علامت هستند به اورژانس ارجاع داده خواهند شد تا فرآیند درمانی آن ها انجام شود.

وی گفت: این خدمات از طریق خدمات سیار کاهش آسیب صورت می گیرد که این مراکز در سطح کشور تحت پوشش بهزیستی که تعداد آن ها 226 مرکز هستند فعالیت خواهند کرد که در قالب سرپناه های شبانه و مراکز گذری به فعالیت های خود می پردازند که این خدمات از طریق تیم های سیار (245 تیم سیار در سطح کشور) و همچنین 30 مجموعه مرکز متحرک و یا موبایل ون ها انجام می پذیرد و در این طرح افراد آموزش دیده تیم های سیار در پاتوق ها حضور و این خدمات را ارائه می کنند همچنین در مراکز گذری و سرپناه های شبانه و ایستگاه های کاهش آسیب نیز این خدمات ارائه خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی گفت: این خدمات توسط موسسات غیردولتی فعال و خیریه ها در زمینه ساماندهی افراد بی خانمان و کارتن خواب ها در تهران و سایر استان ها در سطح کشور انجام می پذیرد و تا انتها کنترل بیماری کرونا ادامه پیدا خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آغاز طرح پیشگیری از ابتلا به کرونا در میان کارتن خواب های معتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز طرح پیشگیری از ابتلا به کرونا در میان کارتن خواب های معتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید