آمریکا: روسیه به تعهدات پیمان نیو استارت پای بند بوده است

به گزارش وبلاگ ماکارون به نقل از اسپوتنک، وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار گزارشی که برای ارائه به کنگره تهیه شده، گفت که براساس اطلاعات موجود، واشنگتن می تواند تعهد روسیه به شروط پیمان استارت جدید را تا پایان دسامبر 2019 تأیید کند.

آمریکا: روسیه به تعهدات پیمان نیو استارت پای بند بوده است

در این گزارش در عین حال ادعا شده است که روسیه در سال 2019 به نقض تعهداتش ذیل بندهای 1، 4 و 6 پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای میان برد در ارتباط با عدم تولید و آزمایش موشک های بالستیک با برد 500 تا 5500 کیلومتر ادامه داده است.

پیمان استارت جدید در واقع آخرین معاهده کنترل تسلیحات باقی مانده میان 2 کشور روسیه و آمریکا است. این پیمان که در سال 2010 از سوی طرفین به امضا رسیده است تصریح می کند که تعداد موشک های هسته ای استراتژیک باید به نصف کاهش یابد و شمار کلاهک های هسته ای استراتژیک مستقر به هزار و 550 عدد محدود شود. این معاهده در ماه فوریه 2021 منقضی می شود.

به گفته کارشناسان دولت آمریکا با کنار گذاشتن پیمان های متعدد هسته ای همچون برجام و آی ان اف و تمایل برای پایان دادن به استارت جدید، گام های بزرگی برای تخریب پایه های لرزان نظام عدم اشاعه هسته ای در جهان برداشته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمریکا: روسیه به تعهدات پیمان نیو استارت پای بند بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: روسیه به تعهدات پیمان نیو استارت پای بند بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید