مشخص نحوه ماموریت کارمندان دستگاه های اجرایی به منطقه ها آزاد

به گزارش وبلاگ ماکارون، تهران (پانا) - معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی منطقه ها آزاد و ویژه مالی از تصویب نحوه ماموریت کارمندان دستگاه های اجرایی به منطقه ها آزاد در جلسه اخیر هیئت دولت اطلاع داد.

مشخص نحوه ماموریت کارمندان دستگاه های اجرایی به منطقه ها آزاد

به گزارش فرینا، روز یکشنبه دوم خرداد ماه هیأت وزیران با توجه به درخواست دبیرخانه شورای عالی منطقه ها آزاد تجاری - صنعتی و ویژه مالی مبنی بر ارایه راهکاری قانونی در مورد نحوه مأموریت کارمندان دستگاه های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری به سازمان های این منطقه ها، با پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور در این خصوص موافقت کرد.

میثم رفیع پرهیزکار معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی منطقه ها آزاد و ویژه مالی درباره چگونگی تصویب این مصوبه به وسیله هیأت وزیران در مصاحبه با خبرنگار فرینا گفت: بر اساس این تصمیم، ماموریت کارمندان دستگاه های اجرایی به سازمان های منطقه ها آزاد، بدون حفظ پست سازمانی و با دریافت حقوق و مزایا بر اساس سطح پست سازمانی مورد تصدی دستگاه مقصد از محل اعتبار سازمان های مزبور و مطابق قانون حاکم بر نظام پرداخت دستگاه مبدأ، بلامانع می باشد.

پرهیزکار ادامه داد: در مواردی که سطح سازمانی مورد تصدی دستگاه مقصد، در دستگاه مبدا وجود نداشته باشد، همترازی پست سازمانی مورد تصدی بنا به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی منطقه ها آزاد، به وسیله شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی صورت خواهد گرفت.

وی در این خصوص شرح داد: پیرو احکام دیوان عدالت اداری در سال گذشته مسائلی برای همکارانی که در سطوح مدیریتی منطقه ها آزاد به صورت مامور از سایر دستگاه های اجرایی مشغول به فعالیت بودند ایجاد شده . در پی آن مصوبه دیوان عدالت در مورد ممنوعیت پرداخت به مامورین بر مبنای قوانین دستگاه مقصد، ابلاغ شد و از آن موقع موضوع پرداخت به همکاران مامور در منطقه ها به جهت رعایت قانون به صورت علی الحساب اجرایی شد.

پرهیزکار با اشاره به اقدامات موثر دبیرخانه شورایعالی منطقه ها آزاد و ویژه مالی و اعلام بروز مسائل به دستگاه های ذیربط گفت: به جهت لازم الاجرا بودن احکام دیوان عدالت اداری و عدم تفسیر از آن لازم بود این خلاء قانونی را که در قوانین ماموریت کارکنان وجود داشت به وسیله مبادی ذی ربط پیگیری شود، لذا معاونت توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی منطقه ها آزاد و ویژه مالی در بخش های حقوقی و منابع انسانی نشست های متعددی به منظور برطرف مشکل با سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار کرد و در نهایت متن مصوبه هیات وزیران با اخذ نظر حوزه های حقوقی کلیه سازمان های منطقه ها آزاد تنظیم و با هماهنگی و همراهی حوزه امور نظام های پرداخت و معاونت سرمایه انسانی سازمان امور اداری و تعامل معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور که رییس کمیسیون اجتماعی دولت در مجلس شورای اسلامی هم هستند تنظیم و مصوب شد .

پرهیزکار ادامه داد: این مسئله با یاری همه بخش های مرتبط در کمتر از یک ماه به انتها رسید و خوشبختانه شاهد تصویب آن در نشست هیات وزیران هستیم. این تصویب نامه پس از ابلاغ رسمی به سازمان های منطقه ها آزاد هم ارسال تا مراحل اجرایی آن شروع شود و مسائل پیش آمده برای مدیران و کارکنان مأمور شاغل در سازمان های منطقه ها آزاد از این جهت مرتفع شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "مشخص نحوه ماموریت کارمندان دستگاه های اجرایی به منطقه ها آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشخص نحوه ماموریت کارمندان دستگاه های اجرایی به منطقه ها آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید