خبرنگاران چشم انتظاری خانواده معدنچیان دامغان به 55 ساعت رسید

به گزارش وبلاگ ماکارون، سمنان- خبرنگاران- حادثه تلخ معدن طزره دامغان بدون شک برای همه دردناک و برای خانواده 2 معدنچی محبوس در آوار سخت و طاقت فرسا است که تا به امروز 55 ساعت چشم انتظار فرزندان خود هستند.

خبرنگاران چشم انتظاری خانواده معدنچیان دامغان به 55 ساعت رسید

مدیرعامل شرکت معادن زغال سنگ البرز شرقی عصر دوشنبه در گفت و گو با وبلاگ ماکارون، شرح داد: تیم های تخصصی در قالب چهار تیم 30 نفره طی حدود 55 ساعت اخیر بدون وقفه و با تلاش فراوان در حال آواربرداری برای رسیدن به 2 کارگر محبوس در معدن هستند.

منصور شریف ادامه داد: تیم های تخصصی به منظور استفاده حداکثری از توان و سرعت بخشیدن به فرایند آواربرداری، هر چهارساعت یکبار تعویض شیفت می دهند.

وی اظهارداشت: به دلیل جلوگیری از بروز حادثه دیگر، تیم های تخصصی با ایمنی کامل جهت برداشت حجم سنگین آوار و سنگ های جهت آواربرداری، در حال فعالیت هستند.

شریف شرح داد: کارگاه این معدن به طول 80 در 80 سانتی متر است که جهت افزایش سرعت آواربرداری و خارج کردن سنگ های درشت، ضمن رعایت ایمنی، استحکام بخشی و نصب ستون های چوبی، کارگاه به میزان 160 سانتی متر و 2 متر ارتفاع، تعریض شده است.

مدیرعامل شرکت معادن زغال سنگ البرز شرقی گفت: علی رغم شرایط جوی نامناسب و بارش باران در منطقه، عملیات امداد و نجات و آواربرداری، لحظه ای متوقف نشده است و نیروها به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند.

بنا بر کسب آخرین اطلاع عصر دوشنبه خبرنگار وبلاگ ماکارون، تلاش گروه های امدادی برای یافتن 2 کارگر گرفتار در معدن شرکت زغال سنگ البرز شرقی طزره دامغان ادامه دارد اما هنوز از شرایط این 2 نفر اطلاعی در دست نیست و نشانه ای رویت نشده است.

اکسیژن رسانی به حادثه دیدگان به وسیله شیلنگ های مخصوص در داخل معدنِ ریزش کرده انجام شده است و نگرانی از بابت کمبود اکسیژن وجود ندارد.

حادثه معدن زغال سنگ در حدود ساعت 12 ظهر روز شنبه 11 اردیبهشت ماه در تونل شماره 42 معدن بزرگ طزره از معادن چهارگانه شرکت زغال سنگ البرز شرقی در کارگاه استخراج k 13 پیشرو، هنگام استخراج و به دلیل ریزش ناگهانی سقف کارگاه رخ داد که در این حادثه 2 نفر کارگر پیمانکاری شرکت به نام های میلاد روشنائی و سید اصغر افضلی دچار حادثه و محبوس شده اند.

مجموعه معادن زغال سنگ البرز شرقی در منطقه طزره دامغان در مناطق سردسیر و کوهستانی جنوب رشته کوه های البرز و در فاصله 50 کیلومتری شهرستان دامغان واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران چشم انتظاری خانواده معدنچیان دامغان به 55 ساعت رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چشم انتظاری خانواده معدنچیان دامغان به 55 ساعت رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید