هشدار بارش های سیل آسا در ارتفاعات ، از حضور در دره ها و کوهنوردی خودداری کنید

به گزارش وبلاگ ماکارون، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار و رعد و برق، بارش تگرگ و باران های سیل آسا در ارتفاعات اطلاع داد.

هشدار بارش های سیل آسا در ارتفاعات ، از حضور در دره ها و کوهنوردی خودداری کنید

به گزارش وبلاگ ماکارون، صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با توجه به فعالیت سامانه بارشی در کشور درباره شرایط جوی ارتفاعات و کوهستان ها اظهار کرد: طی روز پنجشنبه (11 خرداد) در ارتفاعات شمال غرب به ویژه اردبیل، ارتفاعات البرز به ویژه البرز شرقی، جنوب شرق سیستان و بلوچستان و به صورت پراکنده در ارتفاعات مرکزی کشور، افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ، افزایش سرعت باد همراه با تندباد موقتی به ویژه برای ساعات بعدازظهر مورد انتظار است.

  • 5 روز رگبار باران و رعد و برق در بخش هایی از کشور | در این استان ها گرد و خاک به پا می گردد

وی تاکید نمود: طی روزهای آدینه تا دوشنبه هفته آینده(12 تا 15 خرداد)، به ویژه در ساعت های بعدازظهر در ارتفاعات مرکزی کشور همانند استان های کرمان، یزد، اصفهان، شمال و شرق فارس، شمال هرمزگان و به صورت پراکنده در ارتفاعات سیستان و بلوچستان، رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ همراه با وزش باد موقتی شدید پیش بینی می گردد که احتمال آبگرفتگی و جاری شدن سیلاب و افزایش جریان آب رودخانه های فصلی وجود دارد. آدینه شدت بارش ها به ویژه در ارتفاعات کرمان منجر به بارش های سیل آسا می گردد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه نمود: علاوه بر منطقه ها مذکور، طی روزهای یکشنبه و دوشنبه ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز نیز شرایط بارش های رگباری موقتی شدید و رعدوبرق را تجربه می نمایند.

وی با ارائه توصیه هایی توضیح داد:با توجه به ماهیت بارش های رگباری در این فصل به ویژه برای ساعت های بعدازظهر به تغییر شرایط ابرها، رشد ابر، تغییر ضخامت ابرها و تیره شدن ابرها و افزایش سرعت باد به صورت جهشی توجه و از قرار گرفتن در مکان باز در زمان وقوع رعدوبرق اجتناب گردد بعلاوه فعالیت های دره نوردی در منطقه ها ذکر شده مخاطره آمیز است بنابراین از این فعالیت بپرهیزند.

ضیاییان در سرانجام درباره ارتفاعات استان تهران گفت: شرایط جوی ارتفاعات تهران آفتابی همراه با وزش باد به تدریج از ظهر پنجشنبه تا ظهر آدینه (11 تا 12 خرداد) به تناوب افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق پراکنده و موقتی همراه با افزایش سرعت باد پیش بینی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار بارش های سیل آسا در ارتفاعات ، از حضور در دره ها و کوهنوردی خودداری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار بارش های سیل آسا در ارتفاعات ، از حضور در دره ها و کوهنوردی خودداری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید