همکاری ال جی و جگوار لندرور در توسعه سیستم اطلاعات تفریح داخل خودرو

به گزارش وبلاگ ماکارون، جدیدترین گرایش ها و ترندها در زمینه رانندگی بیشتر مربوط به ارائه تجربیات منحصربه فردی است که هر کدام از خودروها می توانند برای راننده ها به ارمغان بیاورند. این به معنای آن است که مصرف کننده سفر را بخشی بسیار مهم از سبک زندگی روزانه خودش می داند و برای آن ارزش قائل می گردد.

همکاری ال جی و جگوار لندرور در توسعه سیستم اطلاعات تفریح داخل خودرو

در سال 2022 میلادی، ساخت خودرویی که بتواند راحتی و بعلاوه تجربیات رانندگی تازهی را ارائه بدهد، در این بازار رقابتی در دستور کار همه فراورینمایندگان قرار داشت. یکی از این فناوری ها در ارائه تجربیات تازه به راننده ها، سیستم اطلاعات تفریح داخل خودرو نام دارد که به صورت مختصر به نام سیستم IVI نامیده می گردد.

سیستم IVI ترکیبی از کلمات اطلاعات (شامل ناوبری، سرعت سنج و غیره) و تفریح (شامل فیلم، موسیقی، بازی و شبکه های اجتماعی) است. برترین سیستم های اطلاعات تفریح داخل خودرو راه های سرگرم نماینده و جالبی را برای بهبود تجربه رانندگی معرفی می نمایند که فراتر از اعلان های ساده است.

از سوی دیگر، این سیستم به عنوان تجربه کاربری (UX) و رابط کاربری (UI) نقطه تماس اولیه بین خودرو و مشتری محسوب می گردد و استفاده راحت، سرعت بالا و رابط بصری خوب این سیستم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همین نیز سبب شده تا ال جی الکترونیکس (LG) سیستم اطلاعات تفریح ای را توسعه بدهد که ارزش های تازهی را برای رانندگان و مسافران به ارمغان می آورد.

در سال 2020 میلادی، سیستم Pivi Pro IVI که به صورت مشترک به وسیله ال جی و شرکت جگوار لندرور (JLR) پیشرفته بود، توانست جایزه SMARTBEST 2020 که به وسیله مجله غیر انتفاعی و مشهور خودرو در اروپا یعنی Autobest ارائه می گردد را دریافت کند.

از آن موقع نیز ال جی دائما سیستم های IVI خودش را که با مشارکت جگوار لندرور فراوری نموده، بهبود بخشیده تا به بصری ترین و یکپارچه ترین حالت ممکن برسند. برای اینکه به خوبی بتوانید استثنایی بودن این سیستم ها را درک کنید، در ادامه به آنالیز پنج مزیت اصلی سیستم LG IVI در لندرور دیفندر می پردازیم.

اتصال چند دستگاه

بر خلاف سییستم های صوتی، تصویری و ناوبری (AVN) که تنها از یک اتصال پشتیبانی می نمایند، فناوری اطلاعات تفریح ال جی پشتیابی دو اتصال همزمان را می تواند انجام بدهد که به مسافران این اجازه را می دهد تا بتوانند به وسیله هات اسپات، تلفن های هوشمند خود را به خودرو متصل نمایند و کارهای جداگانه ای را روی صفحه صوتی تصویری خودرو و صفحه نمایش گوشی خود انجام بدهند.

پس از اتصال دستگاه به سیستم AVN خودروی دیفندر، مسافران می توانند در داخل خوردو به موسیقی گوش بدهند و در عین حال، در داخل تلفن هوشمند خود به تماشای ویدیویی جداگانه از داخل یوتیوب بنشینند. در حقیقت، راننده می تواند موسیقی پخش کند و مسافر نیز می تواند در شبکه های اجتماعی همچون یوتیوب باشد. سیستم AVN نیز عملیات چند وظیفه ای همچون اجرای به روزرسانی نرم افزار خودرو و بعلاوه ارتباط با اپ ناوبری روی تلفن هوشمند را می تواند پشتیبانی کند.

صفحه نمایش شخصی برای هر نفر

به هنگام سفر، اغلب اوقات متوجه می شویم که این فضای داخل خودرو را با خانواده یا همکاران خود شریک شده ایم و این در حالی است که هرکدام از این افراد اولویت های متفاوتی را دارند. به همین علت است که سیستم LG IVI به شما این اجازه را می دهد تا چندین حساب کاربری در سیستم صوتی، تصویری و ناوبری (AVN) خودرو ایجاد کنید تا هر کس بتواند در صفحه نمایش روبه روی خودش محتواهای مورد علاقه اش را مشاهده کند.

پس از انتخاب یک حساب کاربری، تصویر زمینه شخصی، پلی فهرست و بعلاوه مقاصد اخیر روی صفحه نمایش به تصویر کشیده می شوند. این ویژگی برای خودروهایی که بیش از یک نفر با آن ها رانندگی می نماید، بسیار ایدئال است.

استفاده بسیار راحت

در هر صفحه نمایش، کابران می توانند برنامه های گوشی هوشمند خود را راه راندازی نمایند و همین کار باعث می گردد تا دسترسی به رسانه های آنلاین ذخیره شده در Cloud آسان تر باشد. علاوه بر این، رابط کاربری آسان دارای فونت های منحصربه فرد، منویی با طرح بندی بصری خوب و ساختار بهینه سازی شده است که به کاربر این اجازه را می دهد تا امکان دسترسی راحت و فوری به منو را داشته باشد. ویرایش برنامه ها آسان تر و شهودی تر است و این به معنای آن است که طرح و ترتیب برنامه ها می تواند به دلخواه کاربر تغییر کند.

ورود یکباره دردسر ورود چندین باره به برنامه های مختلف را از بین می برد و به کاربران این اجازه را می دهد تا یک بار برای دسترسی کامل به برنامه ها وارد شوند و در ادامه بتوانند از آن ها استفاده نمایند. این نمونه ای عالی از تجربه یکپارچه به شمار می رود که در آن، تجربه یکپارچه تلفن هوشمند به داخل خودرو نیز تعمیم داده شده است.

امنیت بالا

زمانی که خودروی خودتان را در اختیار پیشخدمت قرار می دهید تا آن را پارک کند یا از پارک بیرون بیاورد، وارد شدن به داخل اکانت در سیستم AVN باعث می گردد تا آن شخص به اطلاعات حساسی از جمله آدرس خانه و مخاطبین شما دسترسی داشته باشد که یک خطر امنیتی جدی محسوب می گردد.

برای اینکه از اطلاعات شخصی مصرف نماینده محافظت گردد، حالت Valet Mode در صفحه نمایش با داشتن رمز عبور فعال می گردد تا از اطلاعات شما محافظت کند و از دسترسی ناخواسته جلوگیری گردد. همین نیز باعث می گردد تا شما با خیالی راحت بتوانید راننده استخدام کنید یا خودروی خود را به یک دوست قرض بدهید.

صفحه نمایش کلاستر قابل تنظیم

کلاستر یا جلوآمپر خودرو اطلاعات مهم مانند سرعت سنج، نشانگرهای هشداردهنده، نقشه ها و سایر اطلاعات مربوط به رانندگی را ارائه می دهد. راننده می تواند هر کدام از این نشانگرها را بزرگ کند تا دید بهتری به هنگام رانندگی داشته باشد یا اینکه چیزی خاص را در حالت تمام صفحه به نمایش بگذارد.

سیستم IVI که به وسیله ال جی الکترونیکس برای خودروهای جگوار لندرور پیشرفته را می توان در مدل های مختلف، هم مدل های احتراق داخلی و هم خودروهای الکتریکی مشاهده کرد. هدف ال جی آن است که با ارائه سیستم های اطلاعات تفریح داخل خودرو خودش به خودروسازان برتر، دسترسی به مزایای این سیستم را به مصرف نماینده های بیشتری در سراسر دنیا فراهم کند.

منبع: فوت و فن

به "همکاری ال جی و جگوار لندرور در توسعه سیستم اطلاعات تفریح داخل خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری ال جی و جگوار لندرور در توسعه سیستم اطلاعات تفریح داخل خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید