کیتی که در 10 دقیقه ابتلا به کرونا را تشخیص می دهد

به گزارش وبلاگ ماکارون، دو شرکت خصوصی در انگلیس مشغول توسعه کیت های تست کووید 19 هستند که قابلیت تشخیص ابتلای فرد به این ویروس را در 10 دقیقه دارند.

کیتی که در 10 دقیقه ابتلا به کرونا را تشخیص می دهد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ ماکارون به نقل از دیلی میل، دو شرکت خصوصی در انگلیس مشغول توسعه کیتهای تست کووید 19 هستند که قابلیت تشخیص ابتلای فرد به این ویروس را در 10 دقیقه دارند.

شرکت های انگلیسی ادعا می نمایند که آنها دو کیت تست ایجاد نموده اند که یکی از آنها از دقت 98 درصدی برخوردار است و می تواند برای تشخیص ابتلا به ویروس کرونا مورد اطمینان باشد و دیگری در یک زمان کوتاه می تواند ابتلا به این ویروس را معین کند.

شرکت انگلیسی با متخصصان بهداشت آفریقا همکاری می نماید تا به کنترل این بیماری همه گیر در آفریقا یاری کند؛ قیمت این تست کمتر از یک دلار خواهد بود.

شرکت شوراسکرین دیاگنوستیکز(SureScreen Diagnostics) در دربی انگلیس تستی را ابداع نموده که می تواند با دقت 98 درصد ابتلای فرد به ویروس را تشخیص دهد.

این شرکت ادعا می نماید تست مذکور تایید شده و هم اکنون در انگلیس، ایرلند، آلمان، اسپانیا، سوییس، هلند، ترکیه، کویت و عمان استفاده می گردد.

این درحالی است که بهداشت عمومی انگلیس موضع خود را در خصوص تجهیزات سریع تشخیص بیماری کووید 19 تغییر داده و تأکید نموده که این نوع از کیت ها احتیاج به آنالیز بیشتری دارد.

کیت تشخیص در 10 دقیقه نیز مربوط به یک شرکت انگلیسی دیگر به نام Mologic می گردد؛ نگرانی هایی مربوط به صحت تست ها وجود دارد و افرادی که تشخیص مثبتی را دریافت می نمایند، ترجیح می دهند یک تست مبتنی بر سواب از دستگاه های رسمی بهداشت نیز دریافت نمایند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "کیتی که در 10 دقیقه ابتلا به کرونا را تشخیص می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیتی که در 10 دقیقه ابتلا به کرونا را تشخیص می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید