8 روش پیشنهادی برای از بین بردن افسردگی

به گزارش وبلاگ ماکارون، برای زندگی راحت تر با بیماری افسردگی، در ادامه راه کار هایی پیشنهاد شده که می توانید اثرات منفی افسردگی را در زندگی خود کمتر کنید و به مرور زمان بر فرایند درمان قدمی مثبت بردارید.

8 روش پیشنهادی برای از بین بردن افسردگی

به گزارش ، نحوه درک اتفاقات خوب یا بد اطراف ما، بستگی به حال روحی خودمان دارد و اگر با افسردگی به زندگی عادی ادامه دهیم امکان خوشبخت زیستن را از خودمان می گیریم.

اگر حالمان خوب باشد اتفاقات بیرونی را خوشایند درک می کنیم و به دنبال نکته های منفی نمی گردیم؛ ولی اگر حالمان خوب نباشد، تنها نکته های منفی هستند که به چشممان می آیند و پر رنگ تر جلوه می کنند؛ بنابراین زندگی کردن با بیماری افسردگی که ذهن بیمار به طور کلی حول افکار منفی می شود، زندگی را بسیار سخت می کند. برای افرادی که به بیماری افسردگی دچار هستند کار های ساده مانند، ارتباط برقرار کردن با دیگران، سرکار رفتن و از رختخواب بیرون آمدن می تواند بسیار سخت باشد.

برای زندگی راحت تر با بیماری افسردگی، در ادامه راه کار هایی پیشنهاد شده که می توانید اثرات منفی افسردگی را در زندگی خود کمتر کنید و به مرور زمان بر فرایند درمان قدمی مثبت بردارید.

به این نکته دقت کنید که روابط شبکه های اجتماعی از جنس سطحی و کوتاه مدت هستند که اغلب به جای حال خوب، به ما حال بد می دهند. دوری از روابط مجازی کار آسانی نیست؛ اما می توانیم آن ها را کنترل کنیم، بیش از 30 دقیقه در روز برایش وقت نگذاریم. بهتر است روابط واقعی را جایگزین کنیم. نیازی نیست 10 دوست داشته باشیم و سالانه هیچ کدام را نبینیم. اگر ما 2 دوست صمیمی داشته باشیم و حداقل هفته ای یکبار ملاقات کنیم قطعا حال بهتری خواهیم داشت.

  • نشانه های هشدار دهنده ای که زنگ خطر افسردگی را به صدا می آورد!

استرس، ما را دچار تشویش و پراکندگی افکار می کند. بهتر است راه های کاهش استرس را در ادامه یاد بگیریم و از عوامل و شرایطی که استرس ایجاد می کند فاصله بگیریم. راه های پیشنهادی کاهش استرس شامل گوش دادن موسیقی کلاسیک بدون کلام، رنگ آمیزی، تجسم رویاها، نوشتن یادداشت، فیلم دیدن و قدم زدن است.

ساعات خواب خود را این گونه تنظیم کنید: هر فرد بالغی روزانه بین 6 تا 7 ساعت خواب نیاز دارد. این تایم را در روز برای خود معین کنید. می توانید 7 ساعت کامل خواب داشته باشید یا اینکه برای مثال از (ساعت12 تا 6 صبح) و (1 ساعت بعد از ظهر) بخوابید.

به خوراک و مواد غذایی خود اهمیت دهید و غذا های جدید را امتحان کنید. گاهی اوقات با مواد غذایی ثابت می توانید طعم های متنوع تری را کشف کنید. از خواص مواد غذایی آگاه باشید و در این باره مطالعه کنید. از میوه ها و سبزیجات تازه استفاده کنید و به اندازه کافی آب بنوشید. آشپزی کردن را نیز روزانه تکرار کنید و خلاقیت خود را زنده نگه دارید.

افکار منفی ما را در خود غرق و درگیر می کنند بهتر است بدانیم چگونه باید با آن ها کنار بیاییم. هر گاه افکار ناخوشایند به سرمان زد، از خود بپرسیم آیا در حال حاضر کاری از دستمان بر می آید؟ اگر جواب بله بود به آن فکر کنیم و اگر نه بود بهتر است خودمان را متقاعد کنیم که با فکر کردن به نمی توانیم کمکی به خود و دیگران کنیم. می توانید از نکات ذکر شده در شماره 2 کمک بگیرید.

ذهن خود را از موضوعاتی که ما را گیر می اندازند و در آخر حالمان را بد می کنند منحرف کنیم. اگر به اتفاق بدی فکر می کنیم که نقظه ضعف ماست، آن اتفاق را با تمام جزییات در انواع بدتر برای خودمان بازسازی کنیم. این کار باعث می شود ما با اجزای آن واقعه بیشتر برخورد داشته باشیم و ذهن پس از چند خلق ماجرا به اجزا و جزییات آن عادت کرده و واکنش های احساسی کمتری نشان دهد.

افرادی که افسردگی دارند به علت اثرات فیزیکی این بیماری و احساس خستگی دائم، به راحتی نمی توانند کار های خانه را انجام دهند؛ اما گاهی اوقات نیاز داریم که کار های به اصطلاح یدی و عملی را انجام دهیم تا افکار خود را خالی و تقویت کنیم. راه پیشنهادی این است که برای خود از کار های روتین و روزمره لیستی تهیه کنیم و آن ها را انجام دهیم. خود را موظف کنیم که حتی یک یا 2 کار را در روز انجام دهیم.

در خود و اطراف خود جستوجو کنید و لیستی از کار هایی که شما را به وجد می آورند تهیه کنید. آن را در دسترس نگه دارید و زمان هایی که برای ادامه ی کار، نیاز به انگیزه و انرژی دارید از این جدول برای بازیابی نیروی خود استفاده کنید.

منبع: ایرنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "8 روش پیشنهادی برای از بین بردن افسردگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 روش پیشنهادی برای از بین بردن افسردگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید