انواع مدل های کفش کتونی

به گزارش وبلاگ ماکارون، کفش کتونی به انواع مدل های کفش ورزشی گفته می گردد. برای آشنایی با آن ها ادامه مطلب را مطالعه کنید.

انواع مدل های کفش کتونی

کفش کتونی

کفش کتونی همان کفش ورزشی است، که برای استفاده در موقعیت های ورزشی مانند باشگاه، تنیس، دوندگی و … مناسب است. ظاهری این کفش ها بسته به جغرافیا و تغییرات مد، متغیر است. راحتی کفش کتانی سبب شده است برای استفاده روزمره نیز مناسب باشد. در این بخش از وبلاگ ماکارون با انواع کفش کتونی آشنا شوید.

کتونی را با نام کفش اسنیکرز نیز می شناسند. واژه sneak به معنای آرام و دزدکی حرکت کردن است. در گذشته، این اسم به کفش های راحتی مناسب تنیس گفته می شد. افرادی که کفش تنیس به پا داشتند بی سر و صدا و آرام حرکت می کردند و صدای پای آن ها روی زمین شنیده نمی شد، در حالیکه صدای راه رفتنِ سایر افراد شنیده می شد. به همین دلیل، اسم این کفش ها کم کم به اسنیکرز، تغییر یافت.

خرید کتونی

پیش از خرید یک کفش کتونی خوب، در خصوص ویژگی های آن تحقیق کنید تا با انتخاب اشتباه سبب صدمه زدن به پای خود نشوید. قبل از هر چیز، به احتیاج روزانه و سبک زندگی خود دقت کنید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید. چند نکته را هنگام خرید کتونی در نظر داشته باشید

  • اگر ورزشی خاص انجام می دهید. کفش مناسب همان ورزش را تهیه کنید.
  • پا در طول روز ورم می نماید، به همین دلیل بهتر است خرید کفش را در زمان غروب، بعد از پیاده روی یا ورزش انجام دهید.
  • برای اطمینان از خرید کفشی با اندازه مناسب، همان جورابی را که معمولا استفاده می کنید، بپوشید.
  • اطمینان حاصل کنید که پاشنه پا، کاملا به کفش می چسبد. در غیر اینصورت هنگام راه رفتن ممکن است پای شما پیچ بخورد و باعث آسیب دیدگی شوید.

انواع کتونی

کفش پیاده روی

اگر اهل پیاده روی هستید، درپی یک کفش سبک باشید. برای کاهش درد و حساسیت باید پاشنه پا به طور صحیح داخل کفش قرار گیرد. کفش هایی که کف آن گرد است، یاری می نماید وزن شما، روی تمام کف پا پخش گردد و به یک قسمت فشار وارد نگردد. کفش کتونی پیاده روی، در قسمت جلو سفت و گشاد است که امکان خم کردن انگشت را فراهم می نماید و فشار روی آن ها را کاهش می دهد.

کتونی دوندگی

کفش کتونی مناسب دوندگی باید ضربه و فشار ناشی از دویدن را روی پاشنه و نُک پا کاهش دهد. کفش دوندگی به گونه ای طراحی شده است که فرد را رو به جلو راهنمایی می نماید و احتیاج به فشار زیادی روی پا وجود ندارد. یک جفت کفش با کیفیت، می تواند احتمال شکستگی استخوان، پاره شدن تاندون و فشار به انگشتان پا را کاهش دهد.

کفش تنیس

وقتی تنیس بازی می کنید، حرکات سریع و پرشی انجام می دهید. اگر یک بازیکن تنیس هستید، کتونی مناسب شما باید پا را از بیرون و داخل محافظت کند. به دلیل پرش و فرود های پیاپی و پر قدرت، باید انعطاف پذیری بالا و کفپوشی نرم داشته باشد.

کفش مربیگری

چنانچه بیش از یک نوع ورزش انجام می دهید، به کفش کتونی مربیگری احتیاج دارید. اگر می خواهید ورزش هایی انجام دهید که در آن، به سمت جلو حرکت می کنید، مانند دویدن روی تردمیل، و همچنین حرکت به اطراف، در سبک ورزش شما وجود دارد مانند ایروبیک، کفش مربیگری به خوبی می تواند این فشار ها را مهار کند و به حرکت های ورزشی شما جهت دهد تا نیروی کم تری به پا های خود وارد کنید.

کتونی کوهنوردی

اگر می خواهید کوهنوردی کنید، کفش کتونی شما باید در برابر گل و لای، آب، سنگ های تیز و ضربه مقاوم باشد. کف کفش کوهنوردی، عاج دار و در قسمت پاشنه دارای کفی ضخیم تری است تا از لیز خوردن فرد در سطوح شیب دار و ناهمواری ها، و همچنین فرو رفتن اشیا تیز و برنده جلوگیری کند.

منبع: پیام دلتا

به "انواع مدل های کفش کتونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع مدل های کفش کتونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید