اولین جلسه علنی استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا (

به گزارش وبلاگ ماکارون، در نخستین جلسه استیضاح ترامپ 2 دیپلمات آمریکایی شهادت دادند. ترامپ دیروز استیضاح خود را بزرگ ترین کلاهبرداری سیاسی تاریخ آمریکا خواند.

اولین جلسه علنی استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا (

مجلس نمایندگان آمریکا دیروز نخستین جلسه عمومی از فرایند استیضاح دونالد ترامپ را با احضار و استماع شهادت 2 تن از دیپلمات های ارشد آمریکایی شروع کرد.

به گزارش وبلاگ ماکارون به نقل از وب سایت روزنامه آمریکایی یو اس ای تودی، کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا دیروز نخستین جلسه استماع فرایند استیضاح ترامپ را کلید زد.

در این جلسه دو تن از دیپلمات های ارشد آمریکایی به ادای شهادت پرداختند.

بیل تیلور، سفیر موقت آمریکا در اوکراین (سرپرست سفارت ایالات متحده آمریکا در اوکراین) در این جلسه به ادای شهادت پرداخت. او در این جلسه شهادت داد که یکی از دستیارانش مکالمه تلفنی ترامپ با یک دیپلمات آمریکایی را شنیده که در آن ترامپ از فرایند تحقیقات دولت اوکراین از فعالیت های پسر جو بایدن رقیب انتخاباتی دموکرات خود در اوکراین پرسیده است.

به گفته این دیپلمات آمریکایی مکالمه ترامپ با گوردون ساندلند، فرستاده آمریکا در اتحادیه اروپا، بوده است و ساندلند در این مکالمه در پاسخ به سوال ترامپ به او گفته اوکراین آماده پیش بردن تحقیقات از هانتر بایدن (پسر جو بایدن) است.

بنا به اعلام مقامات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا ساندلند قرار است هفته آینده در این کمیته شهادت دهد. همچنین قرار است دیوید هولمز دستیار بیل تیلور روز آدینه (فردا) در دومین جلسه استماع پشت درهای بسته و در یک جلسه غیرعلنی به سوالات نمایندگان کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان پاسخ دهد.

در جلسه دیروز استماع کنگره جورج کنت دیپلمات آمریکایی و کارشناس روسیه و اوکراین در وزارت خارجه آمریکا هم شهادت داد.

مهم ترین اتهام ترامپ در این زمینه مکالمه تلفنی 25 ژوئیه امسال او با ولادیمیر زلنسکی رییس جمهوری اوکراین است که در آن مکالمه ترامپ از همتای اوکراینی خود خواسته تا درباره فعالیت ها و تخلفات احتمالی مالی پسر جو بایدن در اوکراین، تحقیق کند.

ترامپ متهم است از صندلی قانونی خود سوء استفاده نموده و در تماس با یک دولت خارجی از آنها خواسته تا در برابر رقبای داخلی به آنها یاری نمایند. او همچنین متهم است به منظور وارد آوردن فشار به مقامات اوکراینی، اعطای یاری های مالی آمریکا به این کشور را منوط به پیش بردن تحقیقات آنها از فعالیت های پسر جو بایدن در اوکراین نموده است. این اقدام بر خلاف اصول قانون اساسی آمریکاست.

ترامپ این اتهامات را رد نموده و دیروز همزمان با برگزاری نخستین جلسه علنی استیضاح در کنگره، فرایند استیضاح خود در کنگره را بزرگ ترین کلاهبرداری سیاسی در تاریخ آمریکا خوانده است. جمهوریخواهان حامی ترامپ هم جلسات علنی استیضاح او را به تئاتر مضحکی از جانب دموکرات ها تشبیه نموده اند.

نخستین جلسه علنی فرایند استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا/ بیل تیلور (سمت رایت تصویر) و جورج کنت در حال سوگند خوردن برای بیان حقیقت در شروع جلسه/ عکس: یو اس ای تودی

عکس: گتی ایمجز

عکس: لس آنجلس تایمز

منبع: عصر ایران

به "اولین جلسه علنی استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا (" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین جلسه علنی استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا ("

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید