گام تازه تحکیم روابط نفتی ایران و روسیه ، سرمایه گذاری 4.5 میلیارد دلاری روس ها در ایران

به گزارش وبلاگ ماکارون، وزیر نفت گفت: تا به امروز سرمایه گذاران و شرکت های روسی قرارداد 7 میدان نفتی و گازی را با ایران به ارزش 4.5 میلیارد دلار نهایی نموده اند که بعضی از پروژه ها 7 تا 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.

گام تازه تحکیم روابط نفتی ایران و روسیه ، سرمایه گذاری 4.5 میلیارد دلاری روس ها در ایران

به گزارش وبلاگ ماکارون، جواد اوجی در نشست هماهنگی با نمایندگان کارگروه های مختلف طرف ایرانی کمیسیون مشترک مالی ایران و روسیه برای آنالیز اسناد تدوین شده به منظور مذاکره و امضای سند نهایی همکاری های تهران - مسکو، گفت: به زودی با جمع بندی های اجرا شده اسناد کلی توافق های انجام شده میان دو کشور به امضا خواهد رسید.

وی با تأکید بر اینکه هیچ زمانی در تاریخ این قدر روابط ایران و روسیه به هم نزدیک نبوده است، اضافه نمود: باید همه ما از این فرصت طلایی در حوزه های انرژی، حمل ونقل، مالی، صنعت، بهداشت و درمان، بانکی و ... استفاده کنیم. در این میان همکاری دو کشور در زمینه بانکی از همه مهم تر به نظر می رسد.

وزیر نفت با اشاره تحریم های احتمالی روسیه در ماه ژانویه از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا گفت: سال هاست که ایران با چنین تحریم هایی روبه رو است، بنابراین فرصت خوبی است تا بتوانیم تحریم ها را با یاری دو کشور بلااثر کنیم.

اوجی گفت: قطعاً بعضی از مسائل مطرح شده در مذاکرات مالی میان ایران و روسیه برای اجرایی شدن به حمایت مجلس شورای اسلامی احتیاج دارد که امیدواریم این مهم نیز انجام گردد.

او ادامه داد: تا به امروز سرمایه گذاران و شرکت های روسی قرارداد 7 میدان نفتی و گازی را با ایران به ارزش 4.5 میلیارد دلار نهایی نموده اند و بعضی پروژه ها 7 تا 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وزیر نفت احداث مشترک کارخانه پمپ های درون چاهی از سوی شرکت های روسی و ستاد اجرایی فرمان امام در اهواز را یکی از پروژه های مهم میان دو کشور دانست و گفت: بر اساس برنامه ریزی اجرا شده سالانه 150 پمپ درون چاهی در این کارخانه فراوری خواهد شد. این پمپ ها با فناوری خاصی که دارند می توانند فراوری چاه های نفت را دو تا سه برابر افزایش دهند.

منبع: همشهری آنلاین

به "گام تازه تحکیم روابط نفتی ایران و روسیه ، سرمایه گذاری 4.5 میلیارد دلاری روس ها در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام تازه تحکیم روابط نفتی ایران و روسیه ، سرمایه گذاری 4.5 میلیارد دلاری روس ها در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید