بستر سرمایه گذاری خارجی به خوبی در قزوین فراهم است

به گزارش وبلاگ ماکارون، خبرنگاران/قزوین استاندار با سرمایه گذار ایتالیایی در حوزه انرژی خورشیدی و فراوری پنل و سلول های خورشیدی ملاقات و گفت وگو کرد.

بستر سرمایه گذاری خارجی به خوبی در قزوین فراهم است

به گزارش وبلاگ ماکارون، کارملیتو دنایو مدیرعامل شرکت دنیکن ایتالیا و هیئت مالی ایتالیایی که برای سرمایه گذاری در حوزه انرژی خورشیدی و فراوری پنل و سلول های خورشیدی در استان حضور یافته اند با استاندار قزوین ملاقات و گفت وگو کردند.

فریدون همتی در این ملاقات گفت: خوشبختانه رابطه تجاری و مالی کشورمان با ایتالیا روبه افزایش بوده و ظرفیت های زیادی برای توسعه مناسبات مالی دو طرف وجود دارد.

وی اضافه نمود: امروز با اثبات حقانیت ایران و رون منطقی کشورمان تحریم ها علیه ایران به زباله دان تاریخ پیوسته و بسیاری که منافع خود را در این تحریم ها به خطر افتاده می بینند، علاقه مند توسعه مناسبت و داشتن رابطه مالی با کشورمان هستند.

استاندار توضیح داد: امروز حتی آمریکایی ها اولین کسانی هستند که علاقه دارند در فعالیت های مالی با ایران مشارکت نمایند، چون درگذشته بیشترین آسیب را دیدند.

همتی ادامه داد: شرکت های اروپایی شاخص مانند هنکل آلمان، نستله سوییس، بل فرانسه در ایران سرمایه گذاری های گسترده ای انجام داده اند و این سرمایه گذاری ها در محیط پسابرجام گسترده تر شده و این فرایند همچنان روبه تزاید است.

وی اعلام نمود: در دوران پسابرجام حدود 500 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان محقق شده و همچنان شاهد حضور متقاضیان بیشتری هستیم که ادامه دارد.

همتی در ادامه به حمایت های دولت از سرمایه گذاری های خارجی اشاره و توضیح داد: امروز قانون، دولت و مردم بر این باور هستند که از سرمایه گذار خارجی حمایت نمایند و سرمایه گذاران خارجی از حمایت همه جانبه برخوردارند.

استاندار یادآور شد: از سرمایه گذاران با تمام قدرت حمایت می کنیم و با بسترسازی مناسب دغدغه کارآفرینان را حل می کنیم و در این راستا تمایل داریم رابطه ایران و ایتالیا در حوزه مالی بیشتر گردد.

در ادامه کارملیتو دنایو مدیرعامل شرکت دنیکن ایتالیا اظهار کرد: ر ادامه کارملیتو دنایو مدیرعامل شرکت دنیکن گفت: نقاط مشترک زیادی بین ایتالیا و ایران وجود دارد و همکاری خوبی با هم خواهیم داشت.

وی اضافه نمود: اجرای طرح نیروگاه خورشیدی آغاز کارهای بزرگ تر در کشور ایران و استان قزوین است و امیدواریم پس از مطالعه و آنالیز ظرفیت های این منطقه شاهد سرمایه گذاری بیشتری در پروژه های مالی و فراوریی باشیم.

کارملیتو دنایو اعلام نمود: برنامه ما احداث دو کارخانه فراوری پنل های خورشیدی و سلول های خورشیدی است که در راستای یکدیگر می تواند 1000 مگاوات برق فراوری گردد.

انتهای پیغام

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بستر سرمایه گذاری خارجی به خوبی در قزوین فراهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بستر سرمایه گذاری خارجی به خوبی در قزوین فراهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید