جمهوری خواهان آمریکایی، عربستان را به قطع کمک های واشنگتن تهدید کردند

به گزارش وبلاگ ماکارون، جمهوری خواهان کنگره آمریکا تهدید کردند در صورت عدم خروج عربستان از سازمان اوپک، حمایت های دولت واشنگتن از ریاض متوقف خواهد شد.

جمهوری خواهان آمریکایی، عربستان را به قطع کمک های واشنگتن تهدید کردند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ماکارون به نقل از القدس العربی، جمهوری خواهان در کنگره آمریکا از عربستان سعودی خواسته اند از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) خارج و به جای آن به یک نیروی آزاد بازار انرژی تبدیل شود.

به همین دلیل 6 عضو کنگره در نامه ای به مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا، از وی خواسته اند این موضوع را به سعودی ها ارجاع دهد.

در این نامه آمده است که سازمان اوپک به یادگاری از گذشته تبدیل شده است و عربستان را وادار به تحمل سهم بیشتر از تولید می کند.

قانونگذاران آمریکایی همچنین از عربستان خواسته اند آمریکا را در پروژه های استراتژیک زیرساختی در بخش انرژی در سراسر اقیانوس آرام و اقیانوس هند مشارکت دهد و گفته اند که ریاض باید به آمریکا برای تشکیل نیروی آزاد بازار انرژی بپیوندد.

اعضای کنگره آمریکا به عربستان هشدار داده اند در صورت مخالفت با این طرح، کمک های آمریکا به ریاض قطع خواهد شد.

این نامه در حالی ارسال شده است که عربستان سعودی تولید نفتش را افزایش داده است که این امر منجر به کاهش قیمت ها شده که بر تولیدکنندگان آمریکا تأثیر دارد.

نفت خام آمریکا در روز دوشنبه حدود 22 دلار در هر بشکه معامله شد که 29 درصد نسبت به هفته قبل کاهش داشت. این شدیدترین کاهش قیمت نفت از زمان جنگ خلیج فارس بین آمریکا و عراق در 1991 بود.

آمریکا به تازگی یک نماینده ویژه از طرف وزارت انرژی به عربستان سعودی فرستاد و هدف آن پیشرفت مذاکرات بین دو کشور است. عربستان سعودی مدت ها بود تلاش گروه اوپک و متحدانش را برای متعادل کردن قیمت نفت از طریق کاهش تولید رهبری می کرد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "جمهوری خواهان آمریکایی، عربستان را به قطع کمک های واشنگتن تهدید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمهوری خواهان آمریکایی، عربستان را به قطع کمک های واشنگتن تهدید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید