خوراکی که ریسک دیابت را کاهش می دهد

به گزارش وبلاگ ماکارون، نتایج یک بررسی جدید حکایت از آن دارد که خوردن غلات کامل می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

خوراکی که ریسک دیابت را کاهش می دهد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ ماکارون به نقل از هندوستان تایمز، نتایج یک بررسی جدید حکایت از آن دارد که خوردن غلات کامل می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

محققان تأکید می کنند، کربوهیدرات چیز بدی نیستند، مادامی که منابع صحیحی را انتخاب کنید؛ طبق این مطالعه کربوهیدرات های موجود در غلات کامل می توانند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهند.

دیابت نوع 2 در حال تبدیل شدن به یک تهدید واقعی است؛ از طرفی دیابت نوع دو تشخیص داده نشده یکی از مسائل رایج در سیستم های درمانی است.

بسکمک از افراد بر این باورند که حذف کربوهیدرات یا چربی ها به طور کامل از رژیم غذایی به آنها در کاهش خطر ابتلا به دیابت کمک می کند. اما آنها غالبا این واقعیت را نادیده می گیرند که یک رژیم متعادل تنها راهکار برای در امان بودن از بیماری هاست.

یک مقاله تحقیقاتی مصرف بیشتر کربوهیدرات های باکیفیت، به ویژه غلات کامل را با خطر کمتری برای دیابت نوع 2 مرتبط می کند.

غلات کامل دانه هایی هستند که سبوس و جوانه آن ها جدا نشده است؛ آرد سبوس دار، بلغور گندم، بلغور جو دو سر، بلغور ذرت کامل و برنج قهوه ای در این دسته قرار می گیرند.

محققان آمریکایی که این پژوهش را برعهده داشتند همچنین دریافتند، جایگزینی کربوهیدرات با کیفیت پایین با مواد مرغوب دارای مزایای عمده سلامتی است.

کیم براون، نویسنده اصلی پژوهش از دانشگاه هاروارد در ایالات متحده گفت: این نتایج اهمیت تمایز بین کربوهیدراتها از منابع کم کیفیت و با کیفیت هنگام بررسی خطر دیابت را برجسته می کند.

براون اضافه نمود: انجام مطالعات مشابه در افراد با پیشینه های مختلف اقتصادی-اجتماعی، قومیت و سن، بینشی را در مورد میزان کاربرد این یافته ها برای سایر گروه ها فراهم می کند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "خوراکی که ریسک دیابت را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوراکی که ریسک دیابت را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید