دلتا خطرناک تر از ویروس انگلیسی است

به گزارش وبلاگ ماکارون، متخصص بیماری های عفونی، شرایط کرونا در جهش ویروس دلتا را وخیم تر از جهش های قبلی دانست.

دلتا خطرناک تر از ویروس انگلیسی است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ماکارون، محمدرضا صالحی، صبح دوشنبه 14 تیر 1400 در ارتباط زنده با برنامه چاپ اول شبکه خبر سیما، به واریانت دلتا اشاره نمود و گفت: این ویروس از هر نظر خطرناک تر از همزاد انگلیسی است.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اسم این مطلب که یک فرد مبتلا به واریانت دلتا می تواند 50 نفر را مبتلا کند، اضافه نمود: درگیری ریه در این نوع ویروس زودتر اتفاق می افتد.

صالحی با اشاره به سالمندانی که واکسن زده اند، گفت: این افراد گول واکسن را نخورند و در خانه بمانند. زیرا، معلوم نیست واکسن ها به این نوع ویروس جواب بدهد.

وی به درگیری اطفال و نوجوانان به این ویروس اشاره نمود و اضافه نمود: واریانت دلتا نسبت به جهش های قبلی ویروس، اطفال و نوجوانان را بیشتر مبتلا می نماید.

این متخصص بیماری های عفونی بر ضرورت در خانه ماندن و رعایت بیش از پیش دستورالعمل های بهداشتی و پروتکل ها تاکید نمود و گفت: مقدار مرگ و میر ناشی از ابتلاء به ابن نوع ویروس هم نسبت به جهش های قبلی بیشتر است.

وی اضافه نمود: به طور کلی دلتا در تمامی زمینه ها و موارد، خطرناک تر از جهش های قبلی ویروس کرونا است و باید خیلی بیشتر مراقب باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دلتا خطرناک تر از ویروس انگلیسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلتا خطرناک تر از ویروس انگلیسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید