رازگشایی چرخ از نقش هوش مصنوعی در سازه ها

به گزارش وبلاگ ماکارون، شصت وششمین قسمت فصل ششم چرخ ساعت 19 امروز، دوشنبه 25 آذر، با موضوع هوش مصنوعی و رایانش ابری در سازه ها از شبکه چهار پخش خواهد شد.

رازگشایی چرخ از نقش هوش مصنوعی در سازه ها

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ ماکارون، در این برنامه محمود حاج زمان به عنوان مجری-کارشناس میز فناوریِ چرخ با سیدسعید آقاپور، متخصص سازه مصاحبه خواهد کرد.

در یک تعریف عمومی، به دیتاسنتر های سخت افزاری و نرم افزار های تأمین کننده سرویس پردازشی رایانش ابری میگویند. رایانش ابری یک روش نوین پردازش است که در آن منابع قابل گسترش و اغلب مجازیشده، به صورت یک سرویس پردازشی و از طریق شبکه های ارتباطی مانند شبکه های محلی و اینترنت عرضه می شود. موضوع این مدل، سرویس دهی به کاربر بر اساس تقاضا است، بدون آن که کاربر نیازی به تجهیزات خاصی برای پردازش داشته یا از محل انجام این پردازش آگاه باشد. این سرویس را می توان به شبکه برق رسانی تشبیه کرد که مشترک بدون نیاز به داشتن اطلاع از نحوه تولید برق و مکان دقیق تولید آن، تنها با اتصال از طریق یک درگاه، انرژی لازم برای استفاده از وسایل الکتریکی خود را تامین می کند. اگر بخواهیم به نقش هوش مصنوعی در رایانش ابری بپردازیم، باید گفت: سیستمعاملی که از رایانش ابری پشتیبانی میکند بر پایه الگوریتم هایی پیادهسازی شده که هوش مصنوعی یکی از ارکان اصلی آن است و بهطور خلاصه عوام شبکه های عصبی، الگوریتم های تکاملی، منطق فازی، هوش مصنوعی و سختافزار و شبکه های کامپیوتری و مخابراتی پیشرفت ارکان اصلی و مکمل در رایانش ابری هستند.

در بخش دیگری از برنامه، احسان یوسفی، کارشناس نجوم چرخ، مهم ترین خبر های روز نجوم، از جمله بارش شهابی جوزایی، ماموریت آرتمیس و دنباله دار بوریساو را مرور خواهد کرد. گزارش محمدحسین جهان پناه از سیستم های هوشمند دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر بخش دیگری از این قسمت برنامه چرخ خواهد بود.

مجله تصویری چرخ مهم ترین رویداد های علم و فناوری و مسائل روزمره زندگی را با نگاهی تخصصی و به زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می کند.

چرخ سه روز در هفته، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه، از ساعت 19 به صورت زنده از شبکه چهار پخش می شود. مجری چرخ حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه کنندگی چرخ را بر عهده دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رازگشایی چرخ از نقش هوش مصنوعی در سازه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رازگشایی چرخ از نقش هوش مصنوعی در سازه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید