زنان 30 درصد اساتید دانشگاه را تشکیل می دهند

به گزارش وبلاگ ماکارون، وزیر علوم گفت: 30 درصد اساتید دانشگاه ها از بانوان هستند، امسال 59 و نیم درصد داوطلبان دانشگاه ها را دختران به خود اختصاص دادند.

زنان 30 درصد اساتید دانشگاه را تشکیل می دهند

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ ماکارون، منصور غلامی در اختتامیه چهارمین جشنواره علم و زن (جایزه مریم میرزاخانی) که امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد گفت: برگزاری چنین مناسبت هایی با نام تقدیر از زنان دانشمند کار ارزشمند و ضروری است.

وی ادامه داد: در تاریخ این کشور نمونه های زیادی از زنان بزرگ که الگویی برای دختران بودند بسیار معرفی شده اند و در برخی از دوره ها به دلیل کوتاه نگاری تاریخ نگاری تعداد نمونه ها کم شده است، اما بعد از پیروزی انقلاب فضای بازی برای زنان و دختران برای حضور در جامعه ایجاد شد.

وزیر علوم اضافه نمود: در بخش آموزش عالی و محیط دانشگاهی زنان در حوزه های مختلف حضور چشمگیر داشته و دارند و در فضایی که امروز هستیم این فرصت را داریم تا نمونه های معدودی از این جمعیت بزرگ بانوان را در عرصه های علم و فناوری، سیاسی اجتماعی و حوزه های دیگر که فعال هستند نام ببریم.

غلامی ادامه داد: این جایزه، جامعه معدودتری را مد نظر دارد و جا دارد در حوزه های مختلف این جشنواره را داشته باشیم در حال حاضر 50 درصد آموزش عالی را دختران به خود اختصاص می دهند همچنین 30 درصد اساتید دانشگاه ها از بانوان هستند، امسال 59 و نیم درصد داوطلبان دانشگاه ها را هم دختران به خود اختصاص دادند.

وی ادامه داد: این موضوع نشان می دهد این فضا در خانواده ها شکل گرفته که از دختران علاوه در تحصیلات عمومی برای تحصیلات عالی هم حمایت کنند و این جشنواره به نام مریم میرزا خانی یک بخش از کاری است که در محیط علمی شکل گرفته، برای تک تک بانوان که امروز نام برده و تقدیر می شوند آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم شاهد تکثیر و توسعه این دانشمندان در جامعه و محیط علمی و بین المللی باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "زنان 30 درصد اساتید دانشگاه را تشکیل می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنان 30 درصد اساتید دانشگاه را تشکیل می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید