طباطبایی: تمام کردن لیگ سخت بود، سخت تر شد، شرایط خوبی برای استقلال متصور نیستم

به گزارش وبلاگ ماکارون، یک کارشناس فوتبال می گوید با اتفاقاتی که در لیگ برتر اتفاق افتاده، اتمام لیگ سخت تر شده است.

طباطبایی: تمام کردن لیگ سخت بود، سخت تر شد، شرایط خوبی برای استقلال متصور نیستم

هادی طباطبایی در گفت وگو با وبلاگ ماکارون، درباره بازی نکردن استقلال و فولاد مقابل رقیبان خود درهفته بیست و سوم لیگ برتر به علت شیوع ویروس کرونا و اعتراض برخی از تیم ها به این اقدام گفت: اتمام فصل سخت بود و سخت تر شده است. از اول هم همین طور بود. روز اول که قرار بود مسابقات آغاز گردد، عنوان کردم که کشور ما از نظر کنترل کرونا به حدی رسیده بود که بتواند فوتبال را آغاز کرد اما تفاوت ما با سایر کشورها در این است که آن ها امکانات دارند و می توانند سلامتی تیم ها را حفظ نمایند اما در ایران خبری از این مسائل نیست.

این کارشناس فوتبال ادامه داد: یک بعد قضیه این است که باشگاه ها امکانات لازم برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی را ندارند. اما بعد دیگر قضیه این است که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال همه چیز را به ستاد مقابله با کرونا واگذار کردند. آن ها باید مسائل مربوط به فوتبال را اعلام می کردند که در پروتکل دیده گردد. یک پروتکل که برای عموم جامعه است، برای فوتبال ارائه شده و سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش هم نگاه می نمایند.

او تاکید نمود: کسانی که برای فوتبال تصمیم می گیرند، کنار گود ایستاده اند. اختیار دست افراد دیگری است. گویا دوستان فوتبالی کاره ای نیستند. واقعا تصمیم ها و رفتارها برای آدم عجیب است.

طباطبایی هم چنین درباره فرایند مسابقات لیگ در دو هفته اخیر و این که برخی تیم ها بهتر از سایرین آماده شده اند، گفت: بالاخره در فوتبال باید یکی ببرد و یکی ببازد. قطعا پیروزیت برخی از تیم ها حاصل مسائلی است که تا الان انجام دادند و پیروز شدند. شاید خوب تمرین کردند و پروتکل ها هم رعایت شده و امروز با درصدی بخت و اقبال به پیروزیت می رسند. اگر این نبود سپاهان باید سایپا را شکست می داد اما توپ ها وارد دروازه نشد.

بازیکن پیشین تیم ملی و استقلال درباره این که در سرانجام فصل کدام تیم ها پیروزیت بیش تری خواهند داشت، اظهار کرد: این لیگ یک نتیجه دارد و آن هم سرانجام فوتبال تحت هر شرایطی است و هیچ عایدی دیگری برای فوتبال نخواهد داشت.

طباطبایی در واکنش به این که آیا برگزاری فوتبال با کیفیت و شرایط کنونی در مقایسه با کشوری مانند عراق که هنوز مسابقات باشگاهی خود را آغاز نکرده، به سود تیم ملی خواهد بود یا خیر؟ تاکید نمود: اصول کار این است که هر کسی که در کوران مسابقات باشد در نهایت شرایط بهتری نسبت به جاهای دیگر دارد. شاید آن ها هم برنامه ریزی می نمایند. شاید قصد داشته باشند تیم ملی خود را به باشگاه تبدیل نمایند و بازیکنان مدت زمان زیادی به اردو بفرایند، بازی تدارکاتی داشته باشند و آماده شوند. این اتفاق هم فرصت خوبی است.

این روزها استقلال هم به واسطه مسائل خواسته یا نخواسته در سراشیبی قرار گرفته است و رو به پایین جدول حرکت می نماید. طباطبایی درباره بحرانی که گریبان گیر این تیم شده گفت: بحران امروز حاصل یک اتفاق نیست. این شرایط حاصل مسائل مدیریتی و فنی است و نشان می دهد استقلال به کدام سمت حرکت می نماید. امیدوارم این اتفاقات به خیر بگذرد و من هم در زمان مناسب درباره آن صحبت خواهم کرد. شرایط خوبی برای آینده استقلال و مجموعه ای که در مدیریت و بحث فنی کار می نمایند متصور نیستم و امیدوارم به خیر بگذرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طباطبایی: تمام کردن لیگ سخت بود، سخت تر شد، شرایط خوبی برای استقلال متصور نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طباطبایی: تمام کردن لیگ سخت بود، سخت تر شد، شرایط خوبی برای استقلال متصور نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید