غایب نامزد جشنواره کتاب سال دینی کودک و نوجوان شد

به گزارش وبلاگ ماکارون، نامزد ها و داوران جشنواره کتاب سال دینی کودک و نوجوان معرفی شدند که غایب روایتی داستانی از زندگی امام زمان (عج) نوشته حسن بیانلو در میان این آثار است.

غایب نامزد جشنواره کتاب سال دینی کودک و نوجوان شد

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ ماکارون، کتاب غایب زندگینامه ای داستانی است که به شکل سرگرم کننده ای برای نوجوانان و جوانان نوشته شده است. تعداد داستان ها درباره امام زمان (ع) بسیار کم است، زیرا ایشان بیشتر عمرشان را غایب بودند و داستان هایی هم که نگارش شده، به زندگینامه مادر این امام بزرگوار اختصاص دارد که از روم آمده و با امام حسن عسکری (ع) ازدواج کردند.

نویسنده در این اثر بیشتر به شخصیت حضرت امام عصر (عج) پرداخته و حال و هوای زمانه ایشان را برای مخاطب نوجوان و جوان بازگو نموده است. بزرگترین چالش یانلو برای نگارش کتاب غایب این بود که داستانش درباره شخصیتی است که به محض تولد غایب می شوند و بیشتر عمرشان در زمانی که امام حسن عسکری (ع) زنده بودند و حتی پس از شهادت ایشان، در غیبت می گذرد، اما سعی نموده به شکل پیوسته ای زندگینامه این امام بزرگوار را روایت کند.

کتاب های زیادی درباره امام زمان (عج) نوشته شده اند واما نویسنده برای نگارش کتاب غایب، سراغ منابع دسته اول و قدیمی رفته است. کتاب مصور حاضر، روایتی داستانی از سرگذشت امام زمان است که با زبانی ساده و روان برای بچه ها و نوجوانان نگاشته شده است. وی یگانه فرزند امام عسکری علیه السلام یازدهمین امام شیعیان است.

مراسم پایانی جشنواره کتاب سال دینی کودک و نوجوان انجمن ترویج زبان و ادب فارسی، چهارشنبه (5 آبان ماه) از ساعت 17 تا 18 در پلتفرم اسکای روم جهاد دانشگاهی دانشگاه شهید بهشتی به آدرس https://www.skyroom.online/ch/it.beheshti/farhangi برگزار خواهد شد.

مریم جلالی، دبیر علمی این جشنواره، با اعلام این خبر اضافه نمود: از میان 35 کتاب منتخب مرحله اول داوری کتاب سال دینی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی، 14 اثر در بخش های داستان تألیف و ترجمه، ناداستان و شعر نامزد دریافت جایزه شدند. کتاب های برگزیده و شایان تقدیر در مراسم اختتامیه معرفی خواهند شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "غایب نامزد جشنواره کتاب سال دینی کودک و نوجوان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غایب نامزد جشنواره کتاب سال دینی کودک و نوجوان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید