ماشین تان در پارکینگ خوابیده؟ حتما اینجا را بخوانید

به گزارش وبلاگ ماکارون، امروزه ماشین ها اغلب در پارکینگ خانه ها پارک شدند و ممکن است روزهای پیاپی آن را روشن یا حرکت ندهیم. باید بدانید که اگر ماشین خود را یک هفته یا بیشتر بی حرکت بگذارید برایش مشکلاتی مانند موارد زیر به وجود می آید. خبرنگاران زندگی شما را از مشکلاتی که با پارک کردن در مدت یک هفته یا بیشتر برای ماشین پیش می آید آشنا می نماید.

ماشین تان در پارکینگ خوابیده؟ حتما اینجا را بخوانید

1. باتری ضعیف می گردد

احتمالا شایع ترین مشکل در هنگام پارک یک وسیله نقلیه به مدت طولانی، خالی شدن باتری است. در واقع با مدت زمان طولانی پارک خودرو، باتری خود به خود تخلیه می گردد. دلایلی مانند آب و هوای سرد و روشن ماندن لامپ درون ماشین هم می تواند باتری را تضعیف کند. روشن کردن هر روز و تنها صد متر جا به جایی می تواند ماشین را از این آسیب ایمن کند.

2. ترمزها زنگ می زنند

اگر فصل بارندگی باشد یا هوا مرطوب باشد، ممکن است ترمزها زنگ بزنند که این خطر بزرگی برای ایمنی شما و خانوادتان است. وقتی با ماشینی که دراز مدت پارک بوده است رانندگی می کنید و ترمز می گیرید، از لنت ها صدای مانند آسیاب می آید و این یعنی ترمزها زنگ زدند. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید به صورت دوره ای چای پارک ماشین خود را عوض کنید تا کمی حرارت موتور به خشک شدن ترمزها یاری کند.

3. گاز استال

گاز ماشین هم با بیکار ماندن بیش از یک هفته مانند باتری خالی می گردد. این کار برای جلوگیری از آتش سوزی است؛ زیرا این گاز بسیار اشتعال پذیر است.

4. لاستیک ها

اگر خودرویی به مدت سه ماه یا بیشتر پارک گردد، لاستیک ها از جایی که قبلا پنچری داشتند سوراخ می شوند یا در مواردی که لاستیک ها بدون عیب هستند باد آنها خالی می گردد. این موضوع در فصول سرد بیشتر اتفاق میفتد.

در این باره بخوانید:

10 برنامه آیفون با بیشترین اندازه دانلود در سال گذشته

5 اشتباهی که موجب کوتاه شدن عمر آی پد می گردد

5. آفات

موش ها و دیگر جوندگان می توانند با خوردن پارچه (جایگاه ها)، جویدن سیم ها یا پر کردن فضای داخلی (با غذاهایشان)، آسیب دائمی به خودروها برسانند. موش ها از جاهای تاریک و ساکت خوششان می آید. می توانید با سم پاشی و استفاده یک روز در میان از ماشین (حتی برای مسافت کم) این خطر را از وسیله نقلیه خود دور کنید. حتی می توانید با چراغ قوه هر شب درون ماشین و کاپوت را آنالیز کنید. موجودات موذی از نور فرار می نمایند.

منبع: د فمیلی هندی من

منبع: ایرنا زندگی

به "ماشین تان در پارکینگ خوابیده؟ حتما اینجا را بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماشین تان در پارکینگ خوابیده؟ حتما اینجا را بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید