نفتکش ایرانی بدون مزاحمت به ونزوئلا رسید ، 2 نفتکش دیگر در راهند

به گزارش وبلاگ ماکارون، نخستین کشتی از 3 نفتکشی که سوخت ایران را به مقصد ونزوئلا حمل می کردند، بدون مزاحمت به ونزوئلا رسید و دو نفتکش دیگر نیز در راهند.

نفتکش ایرانی بدون مزاحمت به ونزوئلا رسید ، 2 نفتکش دیگر در راهند

به گزارش گروه مالی وبلاگ ماکارون به نقل از رویترز، بر اساس آمارهای ریفینیتیو ایکون، نخستین گروه از 3 نفتکشی که سوخت ایران را به مقصد ونزوئلا حمل می کردند، وارد آب های این کشور آمریکای جنوبی شدند.

این دو کشور عضو سازمان اوپک، سال جاری همکاری ها را با تبادل نفت خام، سوخت، مواد غذایی و تجهیزات برای پالایشگاه ها و دیگر کالاهای صنعتی با یکدیگر را افزایش دادند.

نفتکش فارست با محموله 270 هزار بشکه سوخت که در غرب آسیا بارگیری نموده است، در حدود ساعت 8:05 صبح به وقت محلی (12:05 به وقت گرینویچ) وارد آب های ونزوئلا شد و اواخر روز وارد بندر الپالیتو شد.

بر اساس این گزارش، این کشتی بدون هیچ مزاحمتی وارد آب های اقیانوس اطلس و دریای کارائیب شده است.

دو نفتکش دیگر یعنی، فاکسون و فورچون در حال عبور از همین مقصد هستند و انتظار می رود که اوایل اکتبر به ونزوئلا برسند.

انتظار می رود هر سه نفتکش روی هم رفته حدود 820 هزار بشکه بنزین و سوخت های دیگر برای رفع کردن کمبود بنزین در ونزوئلا به این کشور تحویل دهند.

به گفته منابع مطلع و برنامه بارگیری شرکت دولتی PDVSA، انتظار می رود یک نفتکش غول پیکر ایرانی (VLCC) نیز این هفته بندر خوزه ونزوئلا را با 1.9 میلیون بشکه نفت سنگین این کشور برای شرکت ملی نفت ایران ترک کند.

لازم به ذکر است تعمیق همکاری مالی کشورهایی که از سوی آمریکا تحت تحریم قرار گرفته اند علاوه بر گشودن فضای مالی جدیدی پیش روی این کشورها، اعمال تحریم ها را نیز به صورت جدی با چالش روبرو می نماید و به همین دلیل آمریکا نسبت به این همکاری ها واکنش های تندی نشان داده است.

پیش از این برخی رسانه های خارجی از مبادله سوخت ایران با طلای ونزوئلا خبر داده بودند

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نفتکش ایرانی بدون مزاحمت به ونزوئلا رسید ، 2 نفتکش دیگر در راهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفتکش ایرانی بدون مزاحمت به ونزوئلا رسید ، 2 نفتکش دیگر در راهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید