11 شهری که اصلا خورشید ندارند

به گزارش وبلاگ ماکارون، شهرهایی در جهان هستند که در طول سال تنها چند روز خورشید در آنجا می تابد و مردمانش نور آن را می بینند. آشنایی با این شهرها برایتان جالب خواهد بود.

11 شهری که اصلا خورشید ندارند

ساکنان بعضی شهرهای دنیا هستند که به تابش کم نور خورشید عادت نموده اند و به همین خاطر هیچ انتظاری از تابش مستقیم نور خورشید ندارند. به جز چند روز، بقیه روزها تابش غیرمستقیم نور خورشید در آنجا وجود دارد و طوری به نظر می رسد که انگار هیچ خورشیدی آنجا را روشن نمی نماید. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا با شهرهایی که خورشید ندارند آشنا شوید.

لندن، بریتانیا

لندن یکی از این شهرهای ناخوشایند و غم انگیز فهرست ما است. شهر لندن در بریتانیا یکی از شهرهایی است که در طول سال آب و هوای ابری و بیشتر روزهای سال تابش غیرمستقیم نور خورشید را دارد و به این دلیل یکی از شهرهایی است که گردشگران همواره تصمیم می گیرند تا در آن گردش نمایند.

جونو، در ایالات متحده آمریکا

جونو یکی از شهرهای ایالات متحده آمریکا است که در عین کوچکی، از آن به عنوان یک شهر بزرگ یاد می نمایند. بیشتر این منطقه از کوه ها و جنگل ها تشکیل شده است و می توان دلیل اینکه ساکنان این شهر بسیار کم هستند را درک کرد.

کلن، آلمان یکی از شهرهایی که خورشید ندارند

کلن یکی از شهرهای مهم برای کشور آلمان و یک شهر تاریخی، فرهنگی و باستانی است. معماری Gothic، موزه های معروف، کلیسای جامع و منحصربه فرد، نمایشگاه ها، کنفرانس ها و… در این شهر صورت می گیرند.

بیرمنگام، انگلستان

بیرمنگام که در انگلستان واقع شده است و یکی از شهرهای افسانه ای پادشاهان گذشته شناخته می گردد. یک خبر خوب برای گردشگران این است که شهر بیرمنگام از شهرهای سرد محسوب نمی گردد وتنها هوای آن تا حدودی مرطوب است و موزه های متعدد، آثار معماری مربوط به قرون وسطی، باغ های بزرگ گل و گیاه و جشنواره های موسیقی مجذوب کننده و تماشای در این شهر وجود دارند.

کیرونا، سوئد

شهر کیرونا که در کشور سوئد واقع شده است به شهر پرنده سفید معروف است و جدا از این که یکی از شهرهایی که خورشید ندارند هست، یک شهر جادویی و خارق العاده نیز به شمار می رود که به تمام گردشگران توصیه می گردد. نام پرنده سفید به دلیل نزدیکی این شهر به قطب شمال به آن نسبت داده شده است.

ریکجاویک، ایسلند

شهر ریکجاویک یکی از شهرهایی است که در ایسلند قرار گرفته است و در آن خانه های رنگارنگ، مردمان دوست داشتنی، پارک های زیبا و استخرهایی که در تمام طول سال باز هستند از جاذبه های گردشگری این شهر هستند.

مورمانسک، روسیه

مورمانسک در آن سوی دایره شمال قرار گرفته است و بنابراین یکی از شهرهایی که خورشید ندارند می باشد. با طلوع و تابش مستقیم خورشید در این شهر، مردمان شهر مورمانسک جشن می گیرند و به شادی می پردازند.

Prince Rupert، واقع در کانادا

شهر فوق در جزیره کاین در اقیانوس آرام، به وسیله کوه ها احاطه شده است و ساکنان این شهر از آب و هوای گرم و خشک استقبال نمی نمایند. اینجا یک شهر بزرگ و بسیار قابل توجه برای اقتصاد کانادا است.

نیکولسکو، کامچاتکا در روسیه

جزیره استرین یکی از شهرهای غم انگیز فهرست ما است که سالانه به مدت کمی خورشید در آن به صورت مستقیم طلوع می نماید و 700 نفر در این جزیره ساکن هستند و زندگی آن ها نسبت به دیگر مردمان متفاوت نیست و تنها مشکل آن ها آب و هوای دائما ابری این جزیره است. این شهر نیز جزو شهرهایی که خورشید ندارند است.

تورشاون، واقع در دانمارک

این شهر در طول سال 35 روز نور خورشید دارد و با وجود این، مردمان این شهر روحیه بالایی دارند و با دکوراسیون زیبایی که در این شهر وجود دارد، تورشان را به شهری دلپذیر و زیبا و دوست داشتنی تبدیل نموده اند.

جان ماین، واقع در نروژ

خورشید در این شهر حدود 34 روز در سال تابش مستقیم دارد و آن را جزو شهرهایی که خورشید ندارند قرار داده است. ابری ترین شهر کره زمین این شهر است. این شهر اغلب در مه های متعدد نامعلوم شده است و طبیعت بی نظیر و زیبایی در این شهر حاکم است.

پیشنهاد مطالعه: برای تماشا مطالب بیشتر از گردشگری درختان عجیبی که پول می دهند! را بخوانید.منبع: پیام دلتا

به "11 شهری که اصلا خورشید ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 شهری که اصلا خورشید ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید