آغاز طرح کالابرگ الکترونیکی در بوشهر

به گزارش وبلاگ ماکارون، خانوارهایی که یارانه دریافت می کنند جهت مشاهده میزان اعتبار و فروشگاه های مشمول طرح ملی کالابرگ الکترونیک با تلفن همراه سرپرست خانوار، کد دستوری #28 788 شمارگیری و یا به درگاه اینترنتی سامانه شبکه ملی اعتبار مراجعه کنند.

آغاز طرح کالابرگ الکترونیکی در بوشهر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر گفت: همزمان با سراسر کشور، طرح ملی کالابرگ الکترونیکی در سطح این استان نیز آغاز شد.

مصدق کشاورزی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: فروشگاه های زنجیره ای از جمله رفاه، افق کورش و جانبو مجهز به بارکدخوان و متصل به این سامانه شده و پذیرای هم استانی ها در این طرح هستند.

وی اضافه نمود: با اجرای این طرح از این پس یارانه بگیران می توانند یک ماه زودتر از دریافت یارانه نقدی از اعتبار تعبیه شده برای خرید 10 قلم کالای اساسی مشمول طرح ملی کالابرگ الکترونیک استفاده کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر توضیح داد: در صورت استفاده از این مزیت به اندازه اعتبار استفاده شده از یارانه ماه بعد خانوار کسر و مابقی به صورت نقدی در زمان مقرر به حساب سرپرست خانوار واریز می گردد.

کشاورزی ادامه داد: این طرح کاملا اختیاری است و اگر کسی بخواهد از یارانه خود در این طرح استفاده نکند می تواند به صورت نقدی برداشت داشته باشد.

وی ادامه داد: در این طرح اعتبار خانوارهای یارانه بگیر شارژ شده و می توانند یک ماه زودتر از دریافت یارانه نقدی از این اعتبار در راستای خرید 10 قلم کالای اساسی شامل شیر، پنیر، ماست، روغن، برنج، مرغ، تخم مرغ، ماکرانی، قند و شکر استفاده کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر اضافه نمود: هر سرپرست خانوار به اندازه تعداد اعضای خانوار خود تا سقف یارانه نقدی می تواند از کالاهای مذکور خریداری کند که مانند خریدهای معمولی با کارت بانکی انجام می گیرد، بخشی از یارانه کالا از محل اعتبار حساب یارانه و مابقی از حساب بانکی سرپرست خانوار کسر می گردد و در بیستم هر ماه به جای مانده اعتبار به حساب سرپرست واریز خواهد شد.

وی یادآور شد: خانوارهایی که یارانه دریافت می کنند جهت مشاهده اندازه اعتبار و فروشگاه های مشمول طرح ملی کالابرگ الکترونیک با تلفن همراه سرپرست خانوار، کد دستوری #28 788 شمارگیری و یا به درگاه اینترنتی سامانه شبکه ملی اعتبار مراجعه کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر توضیح داد: فروشندگان صنوف خواربار، لبنیات، پروتئین و فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی مصرف، می توانند با مراجعه به نرم افزار بازار و مایکت یا از طریق درگاه الکترونیکی shoma.sfara.ir نسبت به نصب برنامه کاربردی شما و ثبت نام از قسمت پنل فروشنده به فروشندگان مجاز در این طرح ملحق شوند.

کشاورزی اعلام کرد: شهروندان می توانند ضمن مراجعه به سامانه shoma.sfara.ir اپلیکیشن شما دانلود و نصب کنند تا با فروشگاه های طرف قرارداد با طرح آشنا شوند.

وی گفت: قرارگاه ویژه کالا برگ الکترونیکی در استان بوشهر یکماه قبل تشکیل شده و زیرساخت لازم برای اجرای این طرح فراهم شده است.

منبع: عصر ایران

به "آغاز طرح کالابرگ الکترونیکی در بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز طرح کالابرگ الکترونیکی در بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید