انتظار از شیخ؛ رکورد برهانی را بشکن

به گزارش وبلاگ ماکارون، اگر دیاباته بتواند بازی های چند وقت اخیر خود را استمرار ببخشد درنهایت بعید نیست که استقلال در جدول گلزنان لیگ هم دوباره صاحب نماینده گردد. آخرین بازیکنی که توانست در استقلال به آقای گلی دست پیدا کند آرش برهانی بود و بعد از این بازیکن هیچ کس در این امر پیروز نبوده است. شاید دیاباته بتواند در فصل نوزدهم رکورد را از آرش بگیرد.

انتظار از شیخ؛ رکورد برهانی را بشکن

شیخ دیاباته با یک روز تأخیر روز دوشنبه به تمرین استقلال اضافه شد و در این بین بعد از صحبت با استراماچونی و بدنساز تیم به تمرینات اختصاصی پرداخت.البته دیاباته مسئله ای از بابت مصدومیت حس نمی نماید اما او با روش مشخصی تمرین می نماید تا بتواند با آغاز مسابقات لیگ برتر در فرم قبلی خود در ترکیب استقلال به میدان برود.

به گزارش ایران ورزشی، دیاباته بعد از یک ماه دوری از میادین در بازی با تراکتورسازی و صنعت نفت به ترکیب استقلال اضافه شد و توانست 4 گل به نام خود ثبت کند تا حالا بعد از شهریار مغانلو در رتبه دوم بهترین گلزنان لیگ برتر قرار بگیرد.

خیلی ها در ابتدای فصل معتقد بودند که این همه پافشاری برای آوردن دیاباته لزومی نداشت و مصدومیت های پیاپی این بازیکن هم باعث شد تا به نوعی حرف منتقدان تأیید گردد اما به مرور زمان شرایط برای این بازیکن تغییر کرد تا اینکه در دو بازی حساس شیخ توانست چهار گل بزند.

گل هایی که او به ثمر رساند این بازیکن را در جدول گلزنان به مقام دوم رساند تا استقلال بعد از مدت ها مهاجمی داشته باشد که در جدول گلزنان برای حریفان شاخ و شانه می کشد. حالا شاید حرف های کالدرون سرمربی پرسپولیس در خصوص دیاباته بیشتر ملموس باشد.

سرمربی پرسپولیس قبل از بازی دربی به این نکته اشاره نمود که در ابتدا او دیاباته را انتخاب نموده بود اما به دلیل اینکه باشگاه پرسپولیس نتوانست پول این بازیکن را پرداخت کند، استقلال شیخ را جذب کرد.

در آن مقطع خیلی ها از حرف سرمربی پرسپولیس خنده شان گرفت چرا که دیاباته به مهاجم بی اثری در استقلال تبدیل شده بود که دائماً مصدوم می شد اما ارزش حرف های کالدرون در چند هفته اخیر برای طرفداران استقلال مشخص شده، مهاجمی که خیلی ها به دلیل فیزیک بدنی که دارد او را چندان در پست مهاجم پیروز نمی دانند اما دیاباته با همین فیزیک بدنی در چند هفته اخیر همه را به خاطر چهار گلی که برای استقلال به ثمر رسانده شگفت زده نموده است.

مهاجم استقلال این روزها اما بنا به توصیه استراماچونی تمرینات مخصوصی را انجام می دهد تا به آمادگی کامل برسد. در این میان اما آنچه باعث نگرانی طرفداران استقلال می گردد قرارداد این بازیکن است. طی سال های گذشته بازیکنانی بودند که قراردادشان طوری تنظیم شده بود که خیلی راحت از استقلال جدا شدند و هیچ کس نتوانست کاری بکند.

نمونه شاخص آن هم قرارداد تیام و پاتوسی بود که به رغم عملکرد خوبی که در استقلال داشتند اما به دلیل داشتن قراردادهای پرابهام از استقلال جدا شدند تا مسئولان این باشگاه دوباره برای خرید بازیکنانی در حد و اندازه های آنها به زحمت افتاده و در آخر هم پیروز نباشند. حالا دیاباته هم به نوعی شرایط تیام و پاتوسی را دارد و همان نگرانی ها برای این بازیکن هم حس می گردد.

اگر دیاباته بتواند بازی های چند وقت اخیر خود را استمرار ببخشد درنهایت بعید نیست که استقلال در جدول گلزنان لیگ هم دوباره صاحب نماینده گردد. آخرین بازیکنی که توانست در استقلال به آقای گلی دست پیدا کند آرش برهانی بود و بعد از این بازیکن هیچ کس در این امر پیروز نبوده است. شاید دیاباته بتواند در فصل نوزدهم رکورد را از آرش بگیرد.

منبع: عصر ایران

به "انتظار از شیخ؛ رکورد برهانی را بشکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتظار از شیخ؛ رکورد برهانی را بشکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید