در استان البرز از ایده های نو و خلاقانه حمایت می شود

به گزارش وبلاگ ماکارون، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرج با بیان اینکه استان البرز از ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه فناوری و استارتاپی برخوردار است، گفت: ایده های نو و خلاقانه در البرز مورد حمایت قرار می گیرند.

در استان البرز از ایده های نو و خلاقانه حمایت می شود

پرهام رضایی در جریان بازدید هیات رئیسه اتاق کرج از گروه صنعتی مپنا اظهار کرد: محصولات تولیدی گروه صنعتی مپنا در سطح کلان کشور در حال فروش و استفاده است.

وی با اشاره به خروجی های مثبت حاصل از فعالیت این مجموعه صنعتی در کشور گفت:کارهایی که در گروه مپنا در حال انجام است، سبب جلوگیری از خروج ارز از ایران و به تبع آن ارز آوری برای کشورمان است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرج با بیان اینکه بیش از 30 هزار نیرو به طور مستقیم با گروه مپنا کار می کنند، اظهار داشت: بسیاری از این نیروها از افراد نخبه و دارای تحصیلات عالیه هستند که در کشورمان تحصیل کرده یا بعد از گذراندن تحصیلات در خارج مجدد به ایران بازگشته اند.

وی در بخش دیگری در توضیح فعالیت های اتاق کرج اظهار داشت: در پی استان شدن البرز در سال 89 راه اندازی اتاق بازرگانی این استان در دستور کار قرار داده شد و اکنون دوره سوم فعالیت اتاق را می گذرانیم و 15 عضو از گروه های مختلف از جمله کشاورزی، بازرگانی،صنعت،هیات کنندگان اتاق را تشکیل می دهند.

رضایی با اشاره به بخشی از وظائف اتاق کرج در بحث اعزام هیات های تجاری گفت: در دو سال گذشته با توجه به شیوع کرونا و اهمیت رعایت شیوه نامه های این بیماری در مورد اعزام و پذیرش هیات های تجاری نه تنها در البرز بلکه در کشور با محدودیت ها و مشکلاتی روبرو بوده ایم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرج با تاکید بر اینکه ره آورد حضور هیات های تجاری به نمایش گذاشتن ظرفیت های تولیدی و صنعتی استان از جمله تکنولوژی های تازه است،گفت: امید است با گذشت زمان و بهتر شدن شرایط جامعه در بحث روبرو با بیماری کرونا در کنار برگزاری جلسات متعدد بتوانیم قراردادهای تجاری خوبی را به امضاء برسانیم.

وی با اشاره به اهمیت توسعه روابط میان اتاق بازرگانی و گروه صنعتی مپنا به منظور توسعه سطح همکاری ها در حوزه بازرگانی،تولید و تجارت مطرح نمود: البرز قطب صنعتی است و بیش از 4 هزار واحد صنعتی در این استان فعالیت دارند.

رضایی با این توضیح که البرز قطب تولید دارو است، گفت: راه اندازی میز سبزی و صیفی و ماکارونی از دیگر ظرفیت های البرز است، شرکت های مهمی نیز در زمینه تولید قطعات خودرو در این استان فعال است. حدود 160 برند ملی در البرز که سهم مهمی در تولید ناخالص داخلی کشور دارند از دیگر پتانسیل های استان است.

وی با اشاره به استراتژی که اتاق کرج در بحث حمایت از کسب و کارهای نوپا دارد، اظهار داشت: در این زمینه اتاق بازرگانی می تواند تعامل و همکاری خوبی با گروه مپنا داشته باشد که البته بدین منظور نیاز به برگزاری جلساتی با حضور تیم های تخصصی از اتاق است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرج با اشاره به اینکه در البرز نیروهای جوان زیادی داریم که خیلی از آنها به دلیل نبود موقعیت کاری مناسب در استان جذب استان های دیگر شده اند، گفت: البته اتاق کرج با اقداماتی از جمله راه اندازی انجمن شرکت های دانش بنیان در پی حمایت از این نیروها است.

وی اظهار داشت: در قالب فعالیت انجمن شرکت های دانش بنیان استان البرز و حمایت از استارت آپ ها در پی تشکیل اتاق فکری در اتاق بازرگانی برای حمایت از کسب و کارهای نوپا هستیم.

رضایی در ادامه اظهار داشت: برخی از گروه های مهم صنعتی در البرز کارت های بازرگانی خود را از مرکز دریافت کرده اند که در چند وقت اخیر در پی راهکارهایی برای انتقال این کارت ها به البرز بوده ایم و در سطح جلسات ملی نیز این موضوع طرح شده است. امیدواریم تا سال آینده تمامی شرکت های فعال در استان کارت های بازرگانی خود را به استان انتقال دهند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "در استان البرز از ایده های نو و خلاقانه حمایت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در استان البرز از ایده های نو و خلاقانه حمایت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید