دیدار مک کنزی با الکاظمی ، واشنگتن به دنبال تداوم حضور نظامی در عراق اما با تعداد کمتر

به گزارش وبلاگ ماکارون، فرمانده سازمان تروریستی سنتکام در دیدار خود با نخست وزیر عراق گفته که واشنگتن به دنبال حضور طولانی مدت در عراق اما با تعداد نظامیان کمتر است.

دیدار مک کنزی با الکاظمی ، واشنگتن به دنبال تداوم حضور نظامی در عراق اما با تعداد کمتر

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، کنت مک کنزی، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا در غرب آسیا (سازمان تروریستی سنتکام) شب گذشته (سه شنبه) با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر جدید عراق دیدار و در مورد حضور سربازان آمریکایی در این کشور اظهار نظر کرد.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، مک کنزی در این دیدار مدعی شد که کشور عراق خواستار حضور نیرو های آمریکایی در این کشور است.

وی در جمع خبر نگاران گفت: من بر این باور هستم که در آینده، آنها (عراقی ها) از ما می خواهند که همراه شان باشیم.

وی در ادامه اضافه کرد: من احساس نمی کنم که حال و هوای خروج شتاب زده ما اکنون باشد.

مک کنزی همچنین ادعا کرد الکاظمی به دلیل مقابله با تمام جناح ها در دولت عراق و حفظ روابط با آمریکا و ایران در موقعیت سختی واقع شده است.

وی در این باره گفت: من فکر می کنم او (الکاظمی) در حال مذاکره برای کسب اعتماد است. به نظرم باید به او کمک کنیم. او در موقعیت بسیار سختی است.

مک کنزی همچنین مدعی شد که الکاظمی متعهد به محافظت از سربازان و پایگاه های آمریکایی در برابر حملات است.

رئیس سازمان تروریستی سنتکام ابراز امید واری کرد که دیدار مقامات عراقی و آمریکایی که قرار بود این ماه صورت بگیرد، حضوری برگزار شود اما اذعان کرد که ویروس کرونا می تواند بر این دیدار تأثیر بگذارد.

وی در ادامه اضافه کرد: قطعاً ما به حضور برخی خارجی ها در عراق نیاز داریم. من نمی دانم که اکنون (این حضور) باید به این اندازه زیاد باشد، زیرا در نهایت این یک تصمیم سیاسی است نه نظامی. اما به نظرم عراقی ها پذیرای آنچه برای آنها انجام می دهیم هستند و برای آن اهمیت قائل هستند.

مک کنزی در پایان صحبت های خود به اینکه چه تعداد سرباز در عراق خواهند ماند اشاره ای نکرد اما مطرح نمود که نیرو های متعارف عراقی اکنون به تنهایی عملیات انجام می دهند.

در حال حاضر بین 5 هزار تا 6 هزار نیروی آمریکایی در عراق مستقر هستند.

دیوید کوپلی معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا نیز هفته گذشته در یک نشست خبری گفت که آمریکا خواستار احداث پایگاه نظامی دائمی [در عراق] نیست و همچنین نمی خواهد که حضور نظامی دائمی در عراق داشته باشد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "دیدار مک کنزی با الکاظمی ، واشنگتن به دنبال تداوم حضور نظامی در عراق اما با تعداد کمتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار مک کنزی با الکاظمی ، واشنگتن به دنبال تداوم حضور نظامی در عراق اما با تعداد کمتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید