رسانه ها در تبیین عظمت 9 دی کارنامه موفقی دارند

به گزارش وبلاگ ماکارون، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: رسانه ها در تبیین بزرگی یوم اللّه نهم دی کارنامه موفقی در حد خودشان دارند، البته نسبت به عظمت این رویداد، حق مطلب ادا نشده است.

رسانه ها در تبیین عظمت 9 دی کارنامه موفقی دارند

عزت اللّه ضرغامی عضو شوراهای عالی فضای مجازی و انقلاب فرهنگی در گفت وگو با ، درباره نقش رسانه ها در تبیین یوم اللّه 9 دی، گفت: این روز یک حرکت کاملاً فراگیر ملی محسوب می شود که 100 درصد به طور خودجوش صورت گرفت.

او ادامه داد: با توجه به تردید ها و فتنه های متنوع و گسترده ای که در داخل و خارج کشور انجام شد، میزان آگاهی و بصیرت مردم برای خلق آن حادثه تاریخی اهمیت بسیاری دارد، اما اینکه رسانه ها تا چه میزان در تبیین این رخداد پیروز بوده اند باید گفت که به طور قطع عملکرد رسانه ها شایسته عظمت این روز نبوده است و ابعاد مختلف این حرکت عظیم همچنان جای کار دارد و می توان آن را از ابعاد مختلف بررسی کرد، روایت دقیقی درباره آن انجام داد و درباره بسیاری از جزئیات و مشخصات خروش مردم بر علیه نظام سلطه و پایبندی آنها نسبت به اصول انقلاب اسلامی حرف زد و ابعاد این حادثه را تبیین کرد.

ضرغامی اضافه نمود: اگر به نسبت خود رخداد بسنجیم، ما هنوز فاصله بسیاری داریم تا حق عظمت این روز را ادا کنیم، اما در همین حد هم رسانه ها توانایی خود را نشان دادند، بنابراین معتقدم که در این باره اقدامات بسیار خوبی چه در رسانه های دولتی و چه حاکمیتی و چه در رسانه های خصوصی و تریبون های مختلف که می توانند یک مخاطب فراگیر داشته باشند اجرا شده است.

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: به خصوص در سطح استان ها تجمعاتی به صورت گسترده انجام گرفت و در تاریخ شهرستان ها ثبت شد، زیرا من معمولاً در تاریخ نهم دی در جمع مردم استان ها سخنرانی دارم و برای خود من هم جالب است که اگرچه این حوادث در تهران رخ داد و بسیاری از این استان ها هیچ نشانه ای از این فتنه و ناآرامی ها ندیدند، اما این حرکت گسترده و تدام هرساله آن نشان دهنده یک اتفاق بزرگ در کشور است.

او درباره نقش رسانه ها در تبیین بزرگی یوم اللّه نهم دی اظهار داشت: تا آنجا که من می دانم رسانه ها به صورت عموم نسبت به این پدیده حساس بودند و نسبت به تبیین آن، اقدامات خوبی انجام دادند و به خوبی روشنگری و قلم به دستان هم مکتوبات خوبی تولید کردند. همچنین کتاب های خوبی در این زمینه چاپ شد، مقاله های مفیدی نیز نوشته شد و سخنرانی های فراوانی هم انجام گرفت؛ بنابراین از این جهت واقعاً رسانه ها یک کارنامه پیروزی در حد خودشان دارند.

ضرغامی یادآور شد: البته همان طور که گفتم نسبت به عظمت این رویداد ممکن است حق مطلب ادا نشده و شایستگی این حادثه بسیار بیشتر از این باشد، ولی کارنامه رسانه ها نیز بسیار خوب است. البته برخی ها متاسفانه با این حادثه تاریخی همراهی لازم را نداشتند، زیرا یا اصولاً اعتقادی به آن نداشتند یا جهت گیری دیگری داشتند یا حتی بسیاری از نویسندگان و شخصیت ها، خودشان مشمول این آسیب هایی هستند که مردم علیه آن ها قیام کردند و به خیابان ها ریختند؛ بنابراین به طور طبیعی از این رسانه ها نمی شود بیشتر از این هم توقع داشت و آنها حتی اگر لازم شود ممکن است که بر ضد این حرکت بزرگ هم صحبت کردند و به تحقیر آن دست بزنند، البته معتقدم که چنین رسانه هایی در داخل کشور بسیار محدود هستند و در مقابل جریان رسانه های مستقل ما نتوانسته اند تاثیرگذار باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رسانه ها در تبیین عظمت 9 دی کارنامه موفقی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه ها در تبیین عظمت 9 دی کارنامه موفقی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید