زانو زدن بی سابقه کیم جونگ اون خبرساز شد

به گزارش وبلاگ ماکارون، کره شمالی روز آدینه مراسم بزرگداشتی برای هیون چول هه، مارشال فقید ارتش خلق کره برگزار کرد، اما اقدام بی سابقه کیم جونگ اون رهبر کره شمالی هنگام حضور بر سر مزار این مقام سابق نظامی خبرساز شده است.

زانو زدن بی سابقه کیم جونگ اون خبرساز شد

به گزارش وبلاگ ماکارون، عکس هایی که از سوی خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شد کیم جونگ اون را نشان می دهد که در مقابل قبر هیون چول هه زانو زده است. این اقدام بی سابقه نشان دهنده یک حرکت قابل توجه برای کره شمالی است، زیرا به نظر می رسد این اولین بار است که رسانه های دولتی کیم جونگ اون را در برابر هر چیزی یا کسی زانو زده نشان می دهند.

کیم جونگ اون را هنگام حضور بر سر مزار هیوم چول هه، کانگ سون نام، وزیر دفاع کره شمالی همراهی می کرد.

هیون چول هه که سال گذشته درگذشت، مارشال ارتش خلق کره بود که به کیم جونگ اون یاری کرد تا بعد از مرگ پدرش در سال 2011، رهبر کره شمالی گردد.

اما احتمالاً وفاداری هیون به رهبر فعلی تنها دلیلی نیست که او این همه احترام را دریافت نموده است، زیرا کیم ادای احترام به نظامیان سالخورده و درگذشته را ستون اصلی استراتژی تبلیغاتی خود می داند.

هیون که در سال 1934 به دنیا آمد، در نوجوانی به جوخه محافظان کیم ایل سونگ پیوست، در حالی که جنگ کره هنوز در جریان بود. در این دوره، او با کیم جونگ ایل پسر کیم ایل سونگ دوست شد.

در طول دهه های بعد، هیون چول هه به طور پیوسته در رده های نظامی ارتقاء یافت. تا زمان مرگ کیم ایل سونگ در سال 1994، او به عضویت کمیته مرکزی درآمده بود.

هیون تحت رهبری کیم جونگ ایل به پیشرفت خود ادامه داد و در سال 1995 به درجه ژنرال کامل دست یافت و حتی فرار برادرزاده اش هیون سونگ ایل به کره جنوبی در اواسط دهه 1990 باعث وقفه در حرفه او نشد.

گفته می گردد که هیون از هیچ تلاشی برای اطمینان از اینکه کیم جونگ اون کسی است که تاج و تخت را به ارث می برد دریغ ننموده است.

پس از به قدرت رسیدن کیم جونگ اون، هیون چول هه از موفقیت شغلی بیشتری برخوردار شد. در یک بازه زمانی بسیار کوتاه چهار ساله، به عنوان مارشال ارتش خلق کره (KPA) معرفی گردید که بالاترین درجه نظامی پس از خود رهبر بود. هیون در این مدت در خدمت نظامی فعال نبود، ترفیع او نمادین بود و به عنوان یک ژست سپاسگزاری از سوی کیم جونگ اون بود.

مخالفان کره شمالی که شخصا هیون چول هه را می شناختند گفته اند که او تشنه قدرت نبوده است. بی شک این ویژگی در موفقیت چشمگیر او نقش بسزایی داشت.

منبع: فرارو

به "زانو زدن بی سابقه کیم جونگ اون خبرساز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زانو زدن بی سابقه کیم جونگ اون خبرساز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید