سایه روشن انتخابات مجلس در شمال استان اصفهان

به گزارش وبلاگ ماکارون، هم زمان با آغاز فرآیند نام نویسی از داوطلبان نامزدی نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، با این که هنوز تنور رقابت گرم نشده اما فعالیت های انتخاباتی و تبلیغاتی به تدریج در حال سایه انداختن بر فضای سیاسی شهرستان های شمالی استان اصفهان است.

سایه روشن انتخابات مجلس در شمال استان اصفهان

به گزارش وبلاگ ماکارون به نقل از ایرنا، کارشناسان و ناظران بر این باور هستند که جمهوری اسلامی ایران در زمان حاضر به دلیل مسایل منطقه ای و جهانی، در شرایط ویژه ای واقع شده است و فعالیت سالم و در چارچوب قانون احزاب، جریان ها و شخصیت های سیاسی می تواند به تقویت این فضا به سود کشور به صورت ملموس اثرگذار باشد.

گرچه هنوز زمان رسمی تبلیغات آغاز نشده اما از گوشه و کنار شهرها، برگزاری برخی نشست های محفلی به گوش می رسد و در این میان دولت دوازدهم نیز سیاست تمهید فضایی سالم و رقابتی با حضور پرشور رای دهندگان را پیگیری می کند.

طرفداران حزب ها و جریان ها اصول گرایی و اصلاح طلبی نیز در این فضا گرچه با چراغ خاموش چندی است که فعالیت خود را آغاز کرده اند اما گویا برخی همچنان در انتظار روشن تر شدن هر چه بیشتر صحنه رقابت ها برای اعلام موضع و حمایت خود از نامزدهای احتمالی تایید صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان قانون اساسی هستند.

  • نام نویسی 11 داوطلب از حوزه انتخابیه کاشان و اردستان

مسوول کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان کاشان از نام نویسی هفت نفر به عنوان داوطلب نامزدی کنندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه خبر داد.

حمیدرضا جوشقانی اضافه کرد: از میان افراد ثبت نام کننده تا انتها روز دوم، 2 نفر از داوطلبان زن و بقیه مرد هستند.

وی بدون اشاره به میزان تحصیلات آنها خاطرنشان کرد: سه نفر از این داوطلبان کارمند، یک نفر بازنشسته، 2 نفر فرهنگی و یک نفر دارای شغل آزاد است.

مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان کاشان، استان اصفهان با اشاره به سن این داوطلبان اضافه کرد: سه نفر آنها تا 40 سال سن دارند و سن سه نفر دیگر از 50 سال بیشتر است.

فرماندار اردستان نیز در این زمینه تشریح کرد: با صدور دستور آغاز فرایند انتخابات از سوی وزیر محترم کشور تا کنون چهار نفر داوطلب به ستاد انتخابات این شهرستان مراجعه و نسبت به نام نویسی اقدام کردند.

حمیدرضا تاملی اضافه کرد: هنگام نام نویسی آخرین قوانین و مقررات در اختیار داوطلبان قرار داده می شود چرا که انتخابات سال جاری بر اساس قانون مصوب 1395 اجرا خواهد شد که تفاوت هایی با گذشته دارد.

وی تاکید کرد: هیات نظات و بازرسان در حال رصد فضا هستند اما انتظار می رود داوطلبان تا زمان آغاز زمان مقرر از تبلیغات زود هنگام خودداری کنند تا مسئله ای پیش نیاید و از مسوولان و کارکنان دستگاه های دولتی نیز انتظار می رود، از جانبداری در فرایند برگزاری انتخابات به سود یا ضد نامزدی خودداری کرده و از امکانات دولتی و عمومی در این زمینه استفاده نکنند.

  • مشارکت در انتخابات، تبلور اراده مردم در معین سرنوشت کشور

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان نیز با تاکید بر حضور چشمگیر و پرشور مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: حضور مردم در این انتخابات اوج تبلور اراده آنها در معین حق سرنوشت کشور و نمودی از شفافیت نظام است.

عباسعلی قپانی پور با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان نهادی مردم سالار اضافه کرد: همه خواسته های مردمی در زمینه های گوناگون می تواند از سوی این مجلس به عنوان مهم ترین نهاد قانون گذار عملیاتی شود.

وی با تاکید بر اصل بی طرفی از سوی دست اندرکاران برگزاری انتخابات یادآور شد: انتخابات جلوه مردم سالاری است و مردم باید فرد اصلحی را برگزینند که بتواند خواسته ها را برآورده کرده و نسبت به تصویب قانون هایی اقدام نماید تا در نهایت مردم از امکانات، خدمات و حقوق بهتر و بیشتری برخوردار شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان شرح داد: همه خواسته های به حق مردم با قانون گذاری می تواند شکل بگیرد و بنابر این مردم باید با شور و شعور در این دوره از انتخابات مجلس شرکت کنند.

  • تمهیدات برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور فراهم است

فرماندار آران وبیدگل هم با اشاره به لزوم حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، این شهرستان نیز برای برگزاری انتخابات سالم و پرشور آمادگی کامل دارد.

اسماعیل بایبوردی با بیان اینکه این شهرستان در انتخابات پیش رو حوزه فرعی به شمار می رود، اضافه کرد: 10 کمیته در این راستا تشکیل شده و شهرستان آران وبیدگل با 70 صندوق به دریافت آرای مردم در انتخابات خواهد پرداخت.

وی با تاکید بر برگزاری انتخابات بر مدار قانون، سلامت و بی طرفی عوامل اجرایی یادآور شد: یکی از وظیفه های مهم مسوولان رعایت اصل امانتداری و اجرای دقیق قانون و آیین نامه های مرتبط است.

فرماندار آران وبیدگل با بیان اینکه انتخابات یکی از کم هزینه ترین راه های چرخش نخبگان در کشور دانست و ابراز امیدواری کرد: برگزاری این رویداد مهم موجب تحرک سیاسی، اجتماعی و همچنین توسعه یافتگی بیش از پیش کشور شود.

وی شرح داد: آنچه برای دولتمردان کشور مهم است، تمهید شرایطی برای حضور همه سلایق در انتخابات است تا مردم بتوانند با استفاده از صندوق های رای سرنوشت خود را رقم بزنند.

بایبوردی یادآور شد: مردم ایران در همه انتخابات 40 سال گذشته حضور حداکثری داشتند و در انتخابات پیش رو هم با حضور پرشور خود توطئه دشمنان را نقش بر آب خواهند کرد.

وی برنامه ریزی دشمن در شرایط کنونی را تحریم انتخابات برشمرد و شرح داد: بهترین گزینه بی اثر کردن چنین توطئه هایی از سوی دشمنان، حضور پرشور و آگاهانه در انتخابات است و بر این اساس دولت دوازدهم همه تلاش خود را جهت تحقق این مهم به کار خواهد بست.

فرماندار آران وبیدگل اضافه کرد: امیدواریم با ایجاد تحرک و نشاط اجتماعی و برگزاری انتخاباتی سالم، شاهد نمایشی باشکوه از اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان باشیم.

نام نویسی از داوطلبان نامزدی کنندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از دهم آذرماه آغاز شده و تا انتها وقت اداری شانزدهم ماه جاری ادامه دارد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفند سال جاری برگزار می شود و حوزه های انتخابیه اردستان و کاشان و آران وبیدگل در نهایت هر کدام یک کننده راهی مجلس آینده خواهند کرد.

از استان اصفهان همراه با کننده ارامنه، در مجموع 19 کننده به مجلس شورای اسلامی راه می یابند و برای انتخاب این افراد، مردم این استان باید در 15 حوزه انتخابیه پای صندوق های رای حاضر شوند.

بنابر اعلام معاون، سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان، 60 هزار نفر دست اندرکار در سه هزار شعبه اخذ رای برگزاری این دوره از انتخابات مجلس را بر عهده خواهند داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "سایه روشن انتخابات مجلس در شمال استان اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایه روشن انتخابات مجلس در شمال استان اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید