فاجعه حذف پرسپولیس از آسیا؛ باشگاه همه کار کرد اما وزارت ورزش مدارک را نداد

به گزارش وبلاگ ماکارون، در آخرین مرحله بارگذاری مدارک باشگاه پرسپولیس در انتظار ارسال مدارک مورد احتیاج از سوی وزارت ورزش هستند

فاجعه حذف پرسپولیس از آسیا؛ باشگاه همه کار کرد اما وزارت ورزش مدارک را نداد

به گزارش وبلاگ ماکارون یکی از شروط حضور باشگاه ها در لیگ قهرمانان آسیا دریافت مجوز حرفه ای است. مسئله ای که طی دو سال اخیر به چالشی بزرگ برای فوتبال ایران تبدیل شده و در فصل گذشته هر دو تیم پرسپولیس و استقلال به واسطه نواقصی که داشتند از حضور در لیگ قهرمانان آسیا ناکام ماندند. این اتفاق برای فصل آینده نیز برای استقلال شکل گرفته و این باشگاه به علت بدهی هایی که داشته و در موعد مقرر برای پرداخت آن ناکام مانده، از حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان علی رغم قهرمانی در فصل گذشته، محروم شد.

اکنون اما خبرها از احتمال حذف پرسپولیس به واسطه عدم بارگذاری بعضی از مستندات AFC خبر می دهد. در شرایطی که باشگاه پرسپولیس طی روزهای اخیر از حل مسائل خود خصوصا در بخش مالی و بدهی ها خبر داده بود، دو موضوع مربوط به استادیوم خانگی (استادیوم آزادی) و بحث مالکیت (وزارت ورزش) به دردسری چالش برانگیز در مسیر دریافت مجوز این باشگاه تبدیل شده بود.

با این حال مدیریت مجموعه استادیوم آزادی چندی پیش خبر از تکمیل مدارک و نواقص ذکر شده از سوی AFC برای صدور مجوز خبر داده بود تا از این حیث خیال باشگاه پرسپولیس راحت گردد و آنها در پی انتها دادن به این ماجرا باشند. مسئله ای که با اما و اگرهای شکل گرفته و برآورد هایی که با داغ شدن شایعات استارت می خورد، باعث نگرانی طرفداران این تیم نیز شده بود.

در آخرین مرحله بارگذاری مدارک آنها (باشگاه پرسپولیس) در انتظار ارسال مدارک مورد احتیاج از سوی وزارت ورزش هستند. طی روزهای اخیر صحبت های زیادی بین مدیریت باشگاه پرسپولیس و وزیر ورزش و معاونین وی به انجام رسیده و البته به این باشگاه اطمینان خاطر داده شده که در این بخش نیز آنها همکاری لازم را صورت خواهند داد. اما در فاصله 48 به انتها مهلت بارگذاری مدارک، هنوز پاسخ نهایی و مدارکی به دست باشگاه پرسپولیس نرسیده تا آنها اقدامات نهایی را برای این موضوع صورت دهند.

موضوعی که می تواند تمام کوشش های ارکان باشگاه برای حل مسائلی که از سمت آنها قابل برطرف و حل شدن بود، بر باد خواهد داد و این باشگاه نیز با عدم ارسال به موقع مدارک، فصل آینده را هم باید همچون باشگاه رقیب و استقلال از حضور در لیگ قهرمانان آسیا ناکام بماند.

باید دید وزارت ورزش طی ساعات کم به جای مانده تا ارسال مدارک نهایی، اقدامات لازم را در این خصوص دنبال خواهد نمود و پیروز به انجام امورات لازم برای صدور مدارک مورداحتیاج در این باره خواهد شد یا خیر.

منبع: همشهری آنلاین

به "فاجعه حذف پرسپولیس از آسیا؛ باشگاه همه کار کرد اما وزارت ورزش مدارک را نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاجعه حذف پرسپولیس از آسیا؛ باشگاه همه کار کرد اما وزارت ورزش مدارک را نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید