نرخ انواع روغن اعلام شد، فعلا احتمال افزایش قیمت وجود ندارد

به گزارش وبلاگ ماکارون، داود فکوری با اشاره به آرامش حاکم بر بازار روغن، گفت: گزارشی مبنی بر گرانی و افزایش نرخ روغن به ما ارائه نشده است و فراوریکنندگان خللی در روند فراوری و توزیع ایجاد نکردند.

نرخ انواع روغن اعلام شد، فعلا احتمال افزایش قیمت وجود ندارد

به گزارش ایلنا، رئیس اتحادیه سوپرمارکت داران با بیان اینکه تقاضا برای مصرف روغن در بازار تغییر محسوسی نکرده است، اضافه نمود: قیمت ها نیز مانند سابق است و تولیدنمایندگان در 2 ماه انتهای سال افزایش نرخی را اعمال نکردند.

این فعال صنفی با اشاره به نرخ انواع روغن خوراکی مایع و جامد در بازار، توضیح داد: 5 کیلویی جامد 365 هزار و 400 تومان، 810 گرمی مایع 59 هزار و 400 تومان، یک کیلو و 300 گرمی مایع 96 هزار و 300 تومان و یک کیلو و 600 گرم مایع 115 هزار و 100 تومان خرید و فروش می گردد.

رئیس اتحادیه سوپرمارکت داران ادامه داد: حذف ارز ترجیحی بر واردات کالا های اساسی افزایش نرخ محصولات را به همراه آورد. افزایش نرخ روغن کاهش مصرف را به همراه آورد از این رو تولیدنمایندگان متقاعد شدند که 10 درصد نرخ ها را کاهش بدهند و این کاهش 10 درصدی تاحدودی توانست بازار را از شرایط رکود خارج کند. به عنوان مثال روغن 810 گرمی که در اردیبهشت امسال 14 هزار تومان بود بعد از حذف ارز ترجیحی قیمت آن به 62 هزار تومان رسید طبیعی بود که این افزایش نرخ ریزش مصرف را به همراه می آورد.

وی در پاسخ به این پرسش که افزایش نرخ نیما باعث بالا رفتن هزینه واردات می گردد آیا این موضوع در نهایت برقیمت روغن در بازار تاثیر می گذارد؟ گفت: بعید است که تولیدنمایندگان بخواهند در 2 ماه انتهای سال افزایش نرخی را اعمال نمایند و به نظر می رسد که سازمان حمایت تا انتها امسال با هیچ افزایشی نرخی موافقت نکند باید منتظر ماند و دید که در سال آینده چه تصمیماتی از سوی مسئولان اخذ می گردد.

فکوری در انتها تاکید نمود: روغن یکی از کالا های اساسی سبد خانوارهاست قابل تصور نیست که قیمت این محصول همچنان رو به جلو باشد چراکه دیگر بازار کشش افزایش نرخ را ندارد وافزایش نرخ ها روی محصول روغن اعمال شده است.

منبع: فرارو

به "نرخ انواع روغن اعلام شد، فعلا احتمال افزایش قیمت وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ انواع روغن اعلام شد، فعلا احتمال افزایش قیمت وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید