1100 جایگاه عرضه سوخت به سامانه هوشمند متصل شده اند

به گزارش وبلاگ ماکارون، ویس کرمی گفت: هم اکنون 4 هزار جایگاه در مدار سوخت رسانی قرار دارند که از این تعداد 1100 جایگاه سوخت به سامانه هوشمند متصل شده اند.

1100 جایگاه عرضه سوخت به سامانه هوشمند متصل شده اند

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی وبلاگ ماکارون، ویس کرمی، مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی در برنامه گفت و گوی 18:30 شبکه خبر در خصوص آخرین شرایط جایگاه های سوخت کشور شرح داد: هم اکنون بیش از 95 درصد از 58 هزار پمپ سوخت رسانی کشور فعال هستند.

او ادامه داد: 1100 جایگاه سوخت به روش سامانه هوشمند سوخت در مدار قرار گرفته اند.

این مقام مسئول تاکید کرد: برای هیچ یک از جایگاه هایی که به سامانه هوشمند متصل شده اند مشکل مجددی پیش نیامده است و در راه اندازی سامانه هوشمند همه بحث های امنیتی را در نظر گرفته ایم.

ویس کرمی بیان کرد: 2 هزار و 650 جایگاه هم بدون سامانه هوشمند، سوخت عرضه می کنند که در کل حدود 4 هزار جایگاه سوخت در مدار سوخت رسانی قرار دارند.

این مقام مسئول گفت: تمام اطلاعات در جایگاه ها حذف شده است و بازگشت به روال گذشته زمانبر است.

او تاکید کرد: با توجه به آمادگی که از قبل برای قطعی احتاقتصادی سامانه در این شرکت وجود داشت و سناریوهای مختلفی که در این زمینه پیش بینی شده بود، عملیات فعال سازی نخستین جایگاه ها در نیم ساعت ابتدایی این اتفاق ممکن شد.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی اضافه نمود: تلاش کردیم در کمترین زمان ممکن عرضه سوخت خودروها را فراهم کنیم و امیدواریم تا دو روز آینده سامانه های هوشمند توزیع سوخت در همه جایگاه ها فعال شود.

ویس کرمی شرح داد: سهمیه سوخت تمام خودروها محفوظ است و بر اساس گفته وزیر نفت با هماهنگی رئیس جمهور، سهمیه بنزین ویژه ای به منظور جبران اختلال در سوخت رسانی، برای مردم در نظر گرفته می شود.

این مقام مسئول بیان کرد: در بحث سامانه حمل و نقل ناوگان سنگین نیز تلاش کردیم با فعال سازی قیمت نفت گاز آزاد (600 تومان) برای خودروهای سنگین مسئله ای ایجاد نشود و خوشبختانه در بخش حمل و نقل ناوگان سنگین و نیز تانکرهای حمل فرآورده کمترین مشکل را داشتیم.

او ضمن قدردانی از زحمات مالکان جایگاه ها در مدیریت این چالش گفت: مالکان جایگاه های عرضه سوخت نیز همچون همیشه به صورت شبانه روزی پای کار بودند.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی درباره فعالیت واحدهای سیار سوخت رسان گفت: به کمک بخش خصوصی از دو سال گذشته تا به امروز حدود 60 خودروی سوخت رسان بین راهی در تهران و دیگر کلان شهر های کشور فعال شده اند که در این دو روز به امر سوخت رسانی کمک کرده اند.

او اضافه نمود: در صورتی که استانداردهای ایمنی و دستورالعمل ها را در عرضه سوخت رعایت کنند تعداد این واحدها می تواند بیشتر هم شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "1100 جایگاه عرضه سوخت به سامانه هوشمند متصل شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1100 جایگاه عرضه سوخت به سامانه هوشمند متصل شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید