195 هزار متر طول مسیل های شمال تهران لایروبی شدند

به گزارش وبلاگ ماکارون، مسیل های شمال تهران در آستانه بارش گ های پاییزی و آمادگی برای فصل زمستان با لایروبی 195 هزار متر طول و رسوب برداری 330 هزار متر مکعب از حوضچه های رسوبگیر آماده سازی شد.

195 هزار متر طول مسیل های شمال تهران لایروبی شدند

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه با بازدید از رود دره ها و مسیل های کوهسار، درکه و دربند گفت: در راستای برنامه های زمانبندی شده در شش ماهه اول سال جاری اداره مسیل ها و قنوات منطقه با لایروبی مستمر و شبانه روزی و اجرای عملیات رسوب برداری گنجایش و ظرفیت پذیرش مسیل ها را افزایش داده است.

او با رصد نحوه پاکسازی، نظافت، لایروبی و رسوب برداری از مسیل ها و حوضچه های رسوبگیر گفت: یکی از اقدامات لازم در ساماندهی مسیل ها دسترسی ماشین آلات به حوضچه ها است که باید رمپ ورودی ماشین آلات ایجاد شود.

موسوی ادامه احداث دیواره مسیل درکه را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: اقدامات لازم برای احداث دیواره مسیل درکه و احداث و بازسازی دیواره و کف مسیل دربند (حوضچه ارم) باید در اولویت فعالیت های منطقه قرار گیرد و کف سازی مسیل ها و طبیعی بودن آنها چه به لحاظ دید بصری و چه به لحاظ تغذیه سفره های آب زیرزمینی باید مد نظر باشد.

شهردار منطقه یک در این بازدید به جمع آوری کلیه پل های موجود بر روی مسیل خشکه (کوهسار) اشاره کرد و گفت: با یک برنامه مطالعاتی باید کلیه پل های موجود بر روی این مسیل برای جلوگیری از مانع جریان روان آب در بارش های شدید جمع آوری شود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "195 هزار متر طول مسیل های شمال تهران لایروبی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "195 هزار متر طول مسیل های شمال تهران لایروبی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید