بن سلمان برای رهایی از انتقادها به داماد ترامپ متوسل شد

به گزارش وبلاگ ماکارون، گزارش های وارده از ریاض حاکی از این است که ولیعهد سعودی به همه متحدین و دوستان عربستان گفته است که به هیچ طرفی اجازه نمی دهد در آنچه که امور داخلی این کشور خوانده دخالت کند.

بن سلمان برای رهایی از انتقادها به داماد ترامپ متوسل شد

به گزارش وبلاگ ماکارون، به نقل از سایت العربی الجدید، پیشتر اطلاعاتی در میان خاندان آل سعود دست به دست شده بود مبنی بر اینکه چند تن از اعضای مجلس سنای آمریکا از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته اند از محدودیت های اعمال شده علیه شاهزادگان بازداشتی از جمله شاهزاده احمد بن عبدالعزیز بکاهد.

بن سلمان گفت، چنین درخواستی دخالت در امور داخلی عربستان است . وی از جارد کوشنر، داماد و مشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خواست تا به اینگونه مداخلات از سوی اعضای کنگره یا هر مقام آمریکایی دیگر انتها دهد.

در همین حال، یک دستیار نزدیک به ولیعهد سعودی گفت، به رغم اینکه سعودی ها و آمریکایی ها درگیر ویروس کرونا هستند، اما مقامات آمریکایی همچنان خواستار انتها دادن به بازداشت شاهزادگان و دیگر مقامات سعودی هستند.

سفارت عربستان در واشنگتن نتوانسته است این درخواست ها را انتها دهد. همزمان، انتقادها از ولیعهد سعودی در محافل نزدیک به رئیس جمهور آمریکا رو به رجحان رفته است ، زیرا آنها معتقدند که وی در تعدادی از پرونده ها از جمله جنگ یمن و جنگ قیمت نفت با روسیه سوء مدیریت داشته است.

ارزیابی جامعی از روابط فعلی ولیعهد با تصمیم سازان آمریکایی صورت نگرفته است. بنابراین تعیین نیست که آیا در پرونده های منطقه ای و بین المللی میان ولیعهد و تصمیم گیرندگان آمریکایی اختلافاتی وجود دارد یا خیر. شرکت های نفت شیل آمریکا، بن سلمان را با متهم کردن به توطئه چینی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای کاهش قیمت نفت بدنام نموده اند.

پیشتر، تد کروز، سناتور آمریکایی به همراه چند تن از اعضای مجلس سنای آمریکا به عربستان نسبت به ادامه جنگ برسر قیمت نفت هشدار دادند.

در شرایط فعلی، برگزاری جلسات مستقیم میان شاهزاده ریما بنت بندر بن سلطان بن عبدالعزیز، سفیر عربستان در واشنگتن و دوستان عربستان سعودی در ایالات متحده به دلیل اقدامات اضطراری مربوط به کرونا به حالت تعلیق در آمده است. بنابراین، نمی توان جزئیات آنچه در واشنگتن اتفاق می افتد یا نام آنهایی که مسئول فعالیت های تحریک آمیز علیه بن سلمان هستند را فاش کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بن سلمان برای رهایی از انتقادها به داماد ترامپ متوسل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بن سلمان برای رهایی از انتقادها به داماد ترامپ متوسل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید