جلسه شورای عالی علوم و تحقیقات نیمه اول اردیبهشت برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ ماکارون، مهدی پاکزاد در تبادل نظر با خبرنگاران، با اشاره به اینکه جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری نیمه اول اردیبهشت با حضور رئیس جمهور برگزار می گردد، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که قرار است در این جلسه مطرح گردد، اولویت های پژوهش و فناوری کشور در برنامه هفتم است.تدوین سیاست ها و اولویت های پژوهشی و فناوری کشور یکی از وظایفی است که از سال 1388 بر عهده شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) قرار گرفته است.

جلسه شورای عالی علوم و تحقیقات نیمه اول اردیبهشت برگزار می گردد

معاون دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: یکی دیگر از طرح هایی که قرار است در این جلسه مورد آنالیز قرار گیرد، طرح کلان جوانی جمعیت است. بحث جوانی جمعیت ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دارد و ما می خواهیم آنالیز کنیم که حوزه علم و فناوری چه کمکی می تواند به موضوع جمعیت کند.

پاکزاد ادامه داد: به طور مثال یکی از طرح هایی که ذیل این موضوع مطرح شده، ایجاد رصدخانه جمعیت کشور است؛ با راه اندازی این رصدخانه می توانیم شرایط جمعیتی شهرها را مورد آنالیز قرار دهیم که کدام شهر از نظر جمعیتی در شرایط سبز و قرمز و … قرار داد.

وی در ادامه اظهار داشت: یکی دیگر از طرح ها این است که سامانه احتیاجها و ایده ها (نان) از وزرات علوم به شورای علوم، تحقیقات و فناوری منتقل گردد و گستره آن توسعه یابد. بعلاوه المان ها و بخش های جدیدی باید به سامانه اضافه گردد.

پاکزاد بیان نمود: یکی دیگر از موضوعات مهمی که قرار است در این جلسه مورد آنالیز قرار گیرد، الکترونیکی برگزار کردن آزمون های سازمان سنجش است.

معاون دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه در حال حاضر بحث تقلب در شیوه فعلی کنکور بسیار زیاد شده است و باید از حالت کاغذی به سمت الکترونیکی شدن تغییر پیدا کند، اظهار داشت: در این خصوص استفاده از کامپیوتر، موبایل و … مطرح شده است که به طور مثال اگر شیوه موبایلی اجرایی گردد، داوطلب با موبایل خود در محل برگزاری کنکور حاضر می گردد و به وسیله نصب اپلیکیشن های خاص در کنکور حضور پیدا می نماید.

معاون دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری ضمن بیان این مطلب که اجرایی شدن این طرح و حذف کاغذ از روند برگزاری کنکور یکی دو سال زمان احتیاج دارد، توضیح داد: طراحی نرم افزار و سخت افزار زمان بر است و باید به صورت تماماً بومی طراحی گردد چرا که باید به لحاظ امنیتی تمام ابعاد را در نظر گرفت. تأمین امنیت شبکه و داده در این فرایند بسیار مهم است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جلسه شورای عالی علوم و تحقیقات نیمه اول اردیبهشت برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه شورای عالی علوم و تحقیقات نیمه اول اردیبهشت برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید