خبرنگاران انتخابات در پنج حوزه انتخابیه خراسان رضوی یک ساعت دیگر تمدید شد

به گزارش وبلاگ ماکارون، مشهد- خبرنگاران- رییس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: رای گیری در چهار حوزه انتخابیه مشهد، خواف، تربت جام، تربت حیدریه و نیشابور تا ساعت 23 تمدید شد.

خبرنگاران انتخابات در پنج حوزه انتخابیه خراسان رضوی یک ساعت دیگر تمدید شد

حسن جعفری آدینه شب در جمع وبلاگ ماکارون در ستاد انتخابات اضافه نمود: رای گیری در هفت حوزه انتخابیه اصلی باقی مانده شامل گناباد، سبزوار، درگز، قوچان، چناران، فریمان و کاشمر نیز در ساعت 22 به اتمام رسید.

وی گفت: علاوه بر مدارس حوزه انتخابیه مشهد و کلات مدارس در شهرستانهای اصلی و فرعی حوزه های انتخابیه شامل تربت حیدریه، زاوه، مه ولات، نیشابور، فیروزه، خواف و رشتخوار، تربت جام، تایباد، صالح آباد و باخرز فردا شنبه تعطیل خواهد شد.

فرایند رای گیری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ساعت هشت صبح امروز آدینه دوم اسفند ماه همزمان با سراسر کشور در چهار هزار و 23 شعبه اخذ رای 12 حوزه انتخابیه خراسان رضوی شروع شد. هزار و 612 شعبه از این تعداد در روستاهای خراسان رضوی برپا شده اند.

براساس اعلام ستاد انتخابات خراسان رضوی هم اینک 75 هزار نیروی اجرایی در سطح این استان دست اندرکار تمشیت اجرای امور انتخابات هستند. در این چارچوب برای هر شعبه اخذ رای پنج نفر نیروی اجرایی مشغول کار هستند. همچنین شمار عوامل اجرایی برای پاسخگویی به مراجعه احتمالا بیش از حد معمول رای دهندگان در هزار و 500 شعبه اخذ رای خراسان رضوی، تا هفت نفر در نظر گرفته شده است.

رای اولی های خراسان رضوی نیز 254 هزار و 198 نفر هستند که امروز برای نخستین بار با حضور در پای صندوق رای گیری انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در مشخص سرنوشت سیاسی خود مشارکت می نمایند.

آخرین آمار تعداد نامزدهای به جامانده در عرصه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در خراسان رضوی 479 نفر یعنی 27 رقیب برای هر جایگاه سبز خانه ملت از این استان است.

امروز همچنین انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور پنج نامزد در خراسان رضوی در جریان است.

حسن جعفری معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با استناد به نظرسنجی های اجرا شده اخیر، میزان مشارکت شهروندان خراسانی را در انتخابات امروز بین 52 تا 56 درصد پیش بینی و تاکید نمود: انتظار می رود این عدد افزایش یابد.

18 نفر از مجموع 290 نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می دهند.

حوزه مشهد و کلات با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان 12 حوزه انتخاباتی خراسان رضوی محسوب می گردد.

حوزه مشهد شامل بخش مرکزی این شهرستان و شهرستان کلات با پنج نماینده، حوزه نیشابور شامل شهرستان های فیروزه و نیشابور با 2 نماینده، حوزه انتخاباتی سبزوار شامل شهرستان های جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و سبزوار با 2 نماینده، حوزه انتخاباتی درگز منحصر به همین شهرستان با یک نماینده، حوزه قوچان شامل شهرستان های فاروج و قوچان با یک نماینده، حوزه فریمان شامل شهرستان های سرخس و فریمان و بخش های احمدآباد و رضویه شهرستان مشهد با یک نماینده، حوزه کاشمر شامل شهرستان های بردسکن، خلیل آباد و کاشمر با یک نماینده، حوزه تربت حیدریه شامل شهرستان های زاوه، مه ولات و تربت حیدریه با یک نماینده، حوزه انتخاباتی گناباد شامل شهرستان های بجستان و گناباد با یک نماینده، حوزه خواف شامل شهرستان های رشتخوار و خواف با یک نماینده، حوزه تربت جام شامل شهرستان های تایباد، باخرز، صالح آباد و تربت جام با یک نماینده و حوزه انتخاباتی چناران شامل شهرستان های بینالود (طرقبه -شاندیر) و چناران با یک نماینده در مجلس شورای اسلامی 12 حوزه انتخاباتی خراسان رضوی را تشکیل می دهند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران انتخابات در پنج حوزه انتخابیه خراسان رضوی یک ساعت دیگر تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انتخابات در پنج حوزه انتخابیه خراسان رضوی یک ساعت دیگر تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید